NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień. W naszym kościele poświęcenie palm odbywa się na każdej Mszy św. W czasie Mszy św. o godz. 12.30 z palmami uczestniczą dzieci przygotowujące się do Uroczystości I Komunii św.

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 17.00.

1. W Wielkim Tygodniu przeżywamy święte Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego, które jest szczytem roku liturgicznego.

Triduum rozpocznie się Mszą Wieczerzy Pańskiej (w Wielki Czwartek), ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i zakończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

1. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00.

1. W Wielki Piątek liturgię Męki Pańskiej sprawować będziemy o godz. 16.00. Liturgię wielkopiątkową poprzedzi Droga Krzyżowa, która rozpocznie się o godz. 15.30.

1. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do piekieł. Początek adoracji od godz. 7.00.

W tym dniu na placu przed kościołem (ul. Wiosenna) będziemy święcili pokarmy na stół wielkanocny w pełnych godzinach: od 10.00 do 15.00.

W Wielki Piątek Męki Pańskiej obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej zachowujemy – jeśli jest to możliwe - powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w naszej świątyni  będziemy wspólnie odmawiali Liturgię Godzin: Godzinę Czytań z Jutrznią o godz. 8.00; Modlitwę południową o godz. 12.00. Nieszpory w Wielką Sobotę o godz. 17.00.

1. Główna Uroczystość Triduum Paschalnego to Wigilia Paschalna.

W naszym kościele rozpocznie się ona w sobotę o godz. 21.00. Na tę liturgię przychodzimy ze świecami.

Pierwsza Msza św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zostanie odprawiona o godz. 7.00. Godziny pozostałych Mszy św. jak w każdą niedzielę.

II Nieszpory w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 16.00.

1. Ofiary na Kwiaty do Grobu Pańskiego możemy jeszcze złożyć do skarbony pod chórem.

1. W Wielkim Tygodniu dodatkowo spowiadać będziemy w poniedziałek, we wtorek i w środę od godz. 16.30 do 18.00.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marię Lisowską (niemowlę), śp. Gabrielę Matuszak (88) i śp. Annę Capaja (57), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 27 marca  R.P. 2021.                                                                   Proboszcz