IV  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Wszystkich czcicieli Męki Pańskiej zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

w każdą niedzielę Wielkiego Postu na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 a w każdy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

1. Dzieci przygotowujących się do Uroczystości I Komunii św. zapraszamy do udziału we Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 12.30 (razem z rodzicami).

1. W naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec połączony z suplikacjami w intencji ustania pandemii, za chorych i opiekujących się chorymi oraz o zachowanie wiary w naszych rodzinach.

W Wielkim Poście tę modlitwę rozpoczynamy w piątki o godz. 17.00 a w pozostałe dni powszednie o godz. 17.30. W piątek od godz. 15.00 zapraszamy na prywatną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 15.30 w naszym kościele w kaplicy Świętej Rodziny będzie sprawowana Msza św. w rycie nadzwyczajnym.

1. W trwającym obecnie Roku św. Józefa, w najbliższy piątek 19 marca w Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła papież Franciszek rozpocznie Rok poświęcony Rodzinie.

Rok ten ma być czasem odnowy życia małżeństw i rodzin zgodnie z Bożym zamysłem, czasem przezwyciężania zagrożeń dla życia rodzin ze strony agresywnej laicyzacji.

Uroczysta inauguracja Roku Rodziny w naszym kościele odbędzie się w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

1. 6. Ofiary na Kwiaty do Grobu Pańskiego zbieramy do skarbony pod chórem. Bóg zapłać.

1. W ub. niedzielę na pomoc w zakupie samochodu dla gnieźnieńskich bezdomnych zebraliśmy ponad 1800 zł. Bóg zapłać.

W tym trudnym czasie składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane na utrzymanie naszej Parafii (szczególnie na podatki i bieżące rachunki).

1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

1.  W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Józefa Perskiego (82), śp. Tadeusza Bagrowskiego (64), śp. Tadeusza Burzyńskiego (69) śp. Mariana Owczarzaka (90), śp. Stanisława Duszyńskiego (73) i śp. Henryka Gazdę (89),  których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  13 marca R.P. 2021.                                                                       Proboszcz