III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. W tych dniach Ojciec Święty Franciszek odbywa historyczną pielgrzymkę do Iraku jako „pielgrzym pokoju, dążący do braterstwa i ożywiony pragnieniem wspólnej modlitwy”. Pielgrzymkę Ojca Świętego obejmijmy serdeczną modlitwą.

 

  1. Wszystkich czcicieli Męki Pańskiej zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w każdą niedzielę Wielkiego Postu na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 a w każdy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

 

  1. Dzieci przygotowujących się do Uroczystości I Komunii św. zapraszamy do udziału we Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 12.30 (razem z rodzicami).

      W dzisiejszą niedzielę w czasie tej Mszy św. zostaną poświęcone Książeczki do nabożeństwa dzieci pierwszokomunijnych. (Książeczki te można odbierać w Biurze Parafialnym).

 

  1. Również w dzisiejszą niedzielę zapraszamy na Wieczór Bożego Miłosierdzia, który rozpocznie się o godz. 19.00.
  2. W naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec połączony z suplikacjami w intencji ustania pandemii, za chorych i opiekujących się chorymi oraz o zachowanie wiary w naszych rodzinach.

      W Wielkim Poście tę modlitwę rozpoczynamy w piątki o godz. 17.00 a w pozostałe dni powszednie o godz. 17.30. W piątki od godz. 15.00 zapraszamy na prywatną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.  

 

  1. Za tydzień, w II-gą niedzielę miesiąca, o godz. 15.30 w naszym kościele w kaplicy Świętej Rodziny będzie sprawowana Msza św. w rycie nadzwyczajnym.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na misje. Zebraliśmy 433,00 zł. Bóg zapłać.

 

  1. Dzisiaj na prośbę Księdza Prymasa zbieramy datki na pomoc w zakupie samochodu dla gnieźnieńskich bezdomnych. Niezbędny dla funkcjonowania samochód spłonął w lutym br. w tajemniczych okolicznościach. Ofiary na ten cel możemy złożyć do skarbony pod chórem.

 

  1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

 

  1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kazimierza Piotrowskiego (94) i śp. Waldemara Klorka (62), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

 

                                                                                                         Ks. Andrzej Grzelak                  

Gniezno, 06 marca  R.P. 2021.                                                                       Proboszcz

Back to top