II  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Sławomir Dworek OMI.

W poniedziałek, we wtorek i w środę zapraszamy na Msze św. z konferencją dla wszystkich  o godz. 8.30  i  18.00.

W czasie rekolekcji będziemy spowiadać od godz. 8.00 i od godz. 17.00.

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Ofiary na pomoc dla misji możemy złożyć do skarbony pod chórem. Bóg zapłać.

1. Wszystkich czcicieli Męki Pańskiej serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w każdą niedzielę Wielkiego Postu na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 a w każdy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

W piątki Wielkiego Postu od godziny 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która kończy się różańcem o godz. 17.00.

1. Dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy do udziału we Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 12.30.

Książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych można odbierać w Biurze Parafialnym.

Poświęcenie książeczek odbędzie się za tydzień 07 marca (12.30).

1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W najbliższą sobotę od godz. 9.00 z posługą sakramentalną pragniemy odwiedzić ponownie zgłoszonych chorych.

1. W naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec połączony z suplikacjami o ustanie pandemii, w intencji chorych i opiekujących się chorymi oraz o zachowanie wiary w naszych rodzinach.

W Wielkim Poście tę modlitwę rozpoczynamy w piątki o godz. 17.00 a w pozostałe dni powszednie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

1. W przyszłą niedzielę odbędzie się wieczór Bożego Miłosierdzia, który rozpocznie się o godz. 19.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego i dwumiesięcznika Miłujcie się.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ariela Marciniaka (33), śp. Nikodema Szymiczek (niemowlę) i śp. Stanisława Nitkę (93), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu miłosierdziu.

Gniezno, 27 lutego R.P. 2021.                                                                   Proboszcz