I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

ogłoszenia duszpasterskie

 

 

  1. Wszystkich czcicieli Męki Pańskiej serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w każdą niedzielę Wielkiego Postu na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 a w każdy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

      W piątki Wielkiego Postu od godziny 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się różańcem o godz. 17.00. 

      Już za tydzień, od II Niedzieli Wielkiego Postu, w naszym kościele będą odbywać się Rekolekcje Wielkopostne dla wszystkich Parafian.

 

  1. Dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy do udziału we Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 12.30.

      Książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych można odbierać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze Parafialnym.

 

  1. W naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec połączony z suplikacjami o ustanie pandemii, w intencji chorych i służby zdrowia oraz o zachowanie wiary w naszych rodzinach. W Wielkim Poście tę modlitwę rozpoczynać będziemy w piątki o godz. 17.00 a w pozostałe dni powszednie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Okres Wielkiego Postu jest również czasem duchowego przygotowania do przyjęcia chrztu a dla już ochrzczonych czasem przygotowania do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

      Właściwym terminem udzielania chrztu jest Wigilia Paschalna i niedziele wielkanocne. Zainteresowanych rodziców serdecznie prosimy, aby na ten czas zaplanowali chrzest swoich nowonarodzonych dzieci.

 

  1. Koszty ogrzewania naszego kościoła za miesiąc styczeń wyniosły ponad 4 300,00 zł. W ubiegłą niedzielę na pokrycie tych kosztów zebraliśmy 980,00. Także i dzisiaj prosimy o pomoc. Ofiary zbieramy do skarbony pod chórem. Bóg zapłać.

 

  1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego i dwumiesięcznika Miłujcie się.

 

  1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał śp. Tadeusza Dolatę (80), śp. Stanisława Skibińskiego (80) i śp. Zdzisława Pankowskiego (61), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi – powierzamy Bożemu Miłosierdziu.                                                                             

 

 

 

 

 

                                                                                                       Ks. Andrzej Grzelak                   

Gniezno, 20 lutego  R.P. 2021.                                                                   Proboszcz

 

Back to top