VI  NIEDZIELA ZWYKŁA

ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, któremu towarzyszy hasło "Trzeźwością pokonywać kryzys".

 

  1. W bieżącym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Od samej zaś Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przeżywać będziemy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

      W Środę Popielcową Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 7.00;  8.30;  16.30  i  18.00.

      W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy (czyli zwolnienia).

 

  1. W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy do udziału w pasyjnych nabożeństwach:

      Drogę Krzyżową będziemy odprawiać w każdy piątek o godz. 17.30.

      Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.

 

  1. Okres Wielkiego Postu jest czasem duchowego przygotowania do przyjęcia chrztu i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

       Szczególnym czasem udzielania chrztu jest Wigilia Paschalna i niedziele wielkanocne. Zainteresowanych rodziców serdecznie prosimy, aby na ten czas zaplanowali chrzest nowonarodzonych dzieci.

 

  1. Dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy do udziału we Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 12.30.

 

  1. W naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec połączony z suplikacjami o ustanie pandemii, w intencji chorych i służby zdrowia oraz o zachowanie wiary w naszych rodzinach. W Wielkim Poście modlić się będziemy piątki o godz. 17.00 a w pozostałe dni powszednie o godz. 17.30.

      Do udziału w tej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszamy.  

 

  1. W dzisiejszą niedzielę serdecznie prosimy o pomoc w pokryciu kosztów ogrzewania naszego kościoła. Ofiary na ten cel zbieramy do skarbony pod chórem. Bóg zapłać.

 

  1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego.

 

  1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Parafii  śp. Mieczysława Chudańskiego (84), śp. Zofię Sztejman-Franek (67), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

 

ks. Andrzej Grzelak

Proboszcz

Gniezno, 13 lutego  R.P. 2021.

                                                                    

Back to top