IV  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Modlitwą i ofiarą wspieramy również misjonarzy z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Datki na wsparcie chorych na trąd i na misjonarzy zbieramy do skarbony pod chórem.

1. W piątek zakończyliśmy tegoroczną kolędę. Wszystkim naszym Drogim Parafianom składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę czy to w kościele czy też „zdalnie” w swoich domach.

Dziękujemy także za składane przy tej okazji wsparcie na utrzymanie naszej Parafii w tym trudnym okresie także pod względem finansowym.

1. Jutro (w poniedziałek 01 lutego), w Katedrze Gnieźnieńskiej obchodzić będziemy Uroczystość Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej, która jest "Matką Kościołów w Polsce".

1. We wtorek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

W naszym kościele Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00,  8.30,  16.30  i  18.00.

W tym dniu na Mszę św. przychodzimy ze świecami.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. ze świecami uczestniczyć będą we Mszy św. w dwóch grupach:

- grupa I (uczniowie ze SP nr 8 z klas: 3a, 3b i 3c oraz ze szkół: Milenium, SP nr 7 i nr 2 oraz ze Szkoły Muzycznej) o godz. 16.30;

- grupa II (uczniowie  ze SP nr 8 z klas 3d i 3e oraz ze Szkoły Prymus i ze SP w Szczytnikach Duchownych) o godz. 18.00.

1. Także we wtorek w salce dolnego kościoła Firma Vestimentum będzie przyjmować od zainteresowanych rodziców zamówienia na alby komunijne: od godz. 17.15 - grupa I i od godz. 17.40 - grupa II.

1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W najbliższą sobotę od godz. 9.00 z posługą sakramentalną pragniemy odwiedzić ponownie zgłoszonych chorych.

1. W niedzielę za tydzień w naszym kościele przeżywać będziemy adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12.30 i zakończy wieczorną Mszą św.

Także za tydzień o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Bożego Miłosierdzia.

1. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego (z modlitewnikiem).

1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do Siebie śp. Annę Marcinkowską (81) i śp. Ryszarda Felińskiego (63), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  30 stycznia  R.P. 2021.                                                                       Proboszcz