III  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy do wspólnego udziału we Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 12.30.

W dzisiejszą niedzielę po zakończeniu tej Mszy św. odbędzie się spotkanie dzieci (razem z rodzicami) z grupy II (to znaczy uczniów z klas: 3d i 3e z SP nr 8 oraz uczniów z pozostałych szkół).

1. W najbliższy piątek zakończymy tegoroczną kolędę. Także i w tym tygodniu każdego dnia zapraszamy do kościoła na godzinę 16.30 mieszkańców wyznaczonych ulic.

Zapraszamy również i te rodziny, które nie mogły przeżywać kolędy w wyznaczonym dla siebie terminie.

Jak nam wiadomo tegoroczna kolęda polega na udziale mieszkańców danego rejonu we Mszy św. sprawowanej w intencji o Boże błogosławieństwo dla nich i o Boże miłosierdzie dla Zmarłych z ich rodzin.

Po powrocie z kościoła odmawiamy specjalną modlitwę błogosławieństwa i kropimy nasze mieszkania wodą święconą.

1. 3. Do końca stycznia Biuro Parafialne będzie czynne w dni powszednie (z wyj. sobót) rano od godz. 8.00 do godz. 9.00 i po wieczornej Mszy św.

1. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 przed Najświętszym Sakramentem wspólnie odmawiamy różaniec połączony z suplikacjami o ustanie pandemii, w intencji chorych i służby zdrowia oraz o zachowanie wiary w naszych rodzinach.

Do udziału w tej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszamy.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ostatnio złożone ofiary na kościelny Podatek 2020 oraz za ofiary przekazane na utrzymanie naszego kościoła i parafii (także przy okazji kolędy).

6.   W dzisiejszą niedzielę modlitwą i ofiarami wspieramy ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji, które stało się w grudniu ub. roku. Ofiary zbieramy do skarbony pod chórem. Bóg zapłać.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Stanisława Buczkowskiego (72), którego - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  23 stycznia  R.P. 2021.                                                                       Proboszcz