II  NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę, w Kościele w Polsce, obchodzimy po raz 24 Dzień Judaizmu pod hasłem: Życie i śmierć. „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15).

1. Dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy do wspólnego udziału w niedzielnej Mszy św. o godz. 12.30:

-  w dzisiejszą niedzielę (17 stycznia) grupę I (dzieci ze SP nr 8 z klas: 3a, 3b i 3c);

-  za tydzień (24 stycznia) dzieci z grupy II (klasy: 3d i 3e i uczniów z pozostałych szkół).

3.    W poniedziałek, 18 stycznia rozpocznie się doroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu w tym roku towarzyszy hasło: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15,5-9).

1. Plan kolędy został wywieszony w gablotkach i opublikowany na stronie internetowej naszej Parafii.

Z powodu epidemii tegoroczna kolęda polega na zaproszeniu do kościoła mieszkańców danej trasy w wyznaczonym dniu na godz. 16.30.

W czasie tego spotkania odprawiamy Mszę św. w intencji mieszkańców danego rejonu.

Do pamiątki kolędowej dołączamy również tekst specjalnej modlitwy - błogosławieństwa z prośbą o jej odmówienie w swoich domach po przyjściu z kościoła.

Z kościoła można także zabrać wodę święconą.

1. 5. W czasie trwania kolędy Biuro Parafialne jest czynne w dni powszednie (z wyj. sobót) rano od godz. 8.00 do godz. 9.00 i po wieczornej Mszy św.

1. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec połączony z suplikacjami o ustanie pandemii, w intencji chorych i służby zdrowia oraz o zachowanie wiary w naszych rodzinach.

Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na kościelny Podatek 2020 oraz za ofiary przekazane na utrzymanie naszego kościoła i parafii (także przy okazji kolędy).

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Eugeniusza Wróblewskiego (87), którego - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  16 stycznia  R.P. 2021.                                                                    Proboszcz