1. W najbliższą środę 06 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana także Świętem Trzech Króli.

Porządek Mszy św. w tę uroczystość będzie taki jak w niedzielę.

W czasie każdej Mszy św. poświęcimy - przygotowane przez Siostry Pallotynki - kadzidło  i kredę, które będziemy mogli zabrać do naszych domów.

1. Plan tegorocznej kolędy został wywieszony w gablotkach i opublikowany na stronie internetowej naszej Parafii.

W tym roku kolęda – z powodu epidemii - polega na spotkaniu w kościele mieszkańców danej trasy z duszpasterzami w wyznaczonym dniu o godz. 16.30.

W czasie tego spotkania odprawiamy Mszę św. w intencji mieszkańców danego rejonu.

Do pamiątki kolędowej dołączamy również tekst specjalnej modlitwy – błogosławieństwa do odmówienia w swoich domach po przyjściu z kościoła.

Z kościoła można także zabrać wodę święconą.

1. 3. W czasie trwania kolędy Biuro Parafialne jest czynne w dni powszednie (z wyj. sobót) rano od godz. 8.00 do godz. 9.00 i po wieczornej Mszy św.

1. W naszym kościele każdego dnia o godz. 17.30 przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec połączony z suplikacjami o ustanie pandemii, w intencji chorych i służby zdrowia oraz o zachowanie wiary w naszych rodzinach.

Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego i dwumiesięczników: Miłujcie się i Misyjne Drogi.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na Podatek 2020 i za ofiary przekazane na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Sewerynę Zbyszewską (99) i śp. Teodora Budzyńskiego (87),  których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 02 stycznia R.P. 2021.                                                                           Proboszcz