1. W dzisiejszą niedzielę, w Oktawie Narodzenia Pańskiego, obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Dzisiaj modlimy się w intencji rodzin naszej wspólnoty parafialnej, szczególnie o świętość ich życia. W czasie każdej Mszy św. obecnych małżonków zapraszamy do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

1. W czwartek przypada ostatni dzień Roku Pańskiego 2020.

Z uwagi na godzinę policyjną obowiązującą w tym dniu uroczysta Msza św. dziękczynna rozpocznie się już o godz. 16.30 a po niej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne.

1. W Nowy Rok obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Porządek Mszy św. w tym dniu będzie taki jak w każdą niedzielę.

1. W bieżącym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

1. Z uwagi na epidemię tegoroczna kolęda będzie polegała na spotkaniu mieszkańców danej trasy z duszpasterzami w kościele w wyznaczonym dniu kolędy o godz. 16.30.

W czasie tego spotkania zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców danego rejonu. Do pamiątki kolędowej dołączymy również tekst specjalnej modlitwy – błogosławieństwa do odmówienia w swoich domach po przyjściu z kościoła.

Cały plan kolędy został wywieszony w gablotkach i opublikowany na stronie internetowej naszej Parafii.

1. 6. W czasie trwania kolędy Biuro Parafialne będzie czynne w dni powszednie (z wyj. sobót) rano od godz. 8.00 do godz. 9.00 i po wieczornej Mszy św.

1. W naszym kościele każdego dnia o godz. 17.30 przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec połączony z suplikacjami o ustanie pandemii, w intencji chorych i służby zdrowia oraz o zachowanie wiary w naszych rodzinach.

Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

Gniezno,  26 grudnia R.P. 2020.                                                        Proboszcz