1. W dzisiejszą niedzielę, w ramach przygotowania do I Komunii św., we Mszy św. o godz. 12.30 razem ze swoimi rodzicami uczestniczą dzieci ze SP nr 8 z klas: 3d i 3e oraz dzieci z pozostałych szkół.
  2. W ostatnim tygodniu Adwentu Roraty odprawimy w poniedziałek i w środę o godz. 18.00.

Jak zwykle poprzedzi je różaniec (godz. 17.30) połączony z suplikacjami w intencji ustania pandemii, w intencji chorych i służby zdrowia oraz o zachowanie wiary w naszych rodzinach.

1. Tegoroczna Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego przypada w czwartek.

Zgodnie ze starożytną tradycją Kościoła, zachowajmy w Wigilię wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i w ten sposób przygotujmy się do przeżywania tajemnicy Narodzenia Zbawiciela.

Pasterka w naszym kościele zostanie odprawiona o północy. Pasterkę poprzedzi śpiew kolęd, który rozpocznie się od godz. 23.30.

W tym roku odprawimy również Mszę św. o godz. 22.00, której przewodniczyć będzie Ks. Bp Krzysztof Wętkowski.

W I święto nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, zaś pozostałe Msze św. będą sprawowane w tych samych godzinach, jak w każdą niedzielę. W II święto porządek Mszy św. będzie także niedzielny.

W niedzielę za tydzień będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny. W tym dniu  podczas każdej Mszy św. małżonkowie będą mogli odnowić przysięgę małżeńską.

1. Wieczerzę wigilijną, rozpocznijmy od zapalenia świecy i lektury Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, a następnie złóżmy sobie życzenia i podzielmy się opłatkiem. Nasze świętowanie przy stole dopełnijmy śpiewem kolęd.

Z naszego kościoła będziemy mogli zabrać światło z Betlejem, z miejsca narodzin Zbawiciela i przez harcerzy przywiezione do Europy. Niech ono towarzyszy nam przy wigilijnym stole.

Betlejemskie światło do naszego kościoła przyniosą harcerze w środę w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na podatek kościelny 2020 i na pokrycie kosztów obecnie realizowanych prac. Składamy także gorące Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały „tytki miłosierdzia”. Zostaną one przed świętami przekazane najbardziej potrzebującym.
  2. W bież. tygodniu zostanie ogłoszony cały plan kolędy. Z uwagi na trwającą epidemię tegoroczna kolęda będzie polegała na spotkaniu mieszkańców danej trasy z duszpasterzami w wyznaczonym dniu kolędy w kościele o godz. 16.30.

W czasie tego spotkania zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków ich rodzin.

Do pamiątki kolędowej dołączymy tekst specjalnej modlitwy – błogosławieństwa do odmówienia w swoich domach.

1.  W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Grzegorza Nowaka (62), śp. Felicję Krajka (92), śp. Michała Piątka (41), śp. Łucję Kusą (89), śp. Jana Górala (88), śp. Edwarda Wiśniewskiego (67) i śp. Janinę Felińską (89), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  19 grudnia R.P. 2020.                                                                      Proboszcz