1. W ramach przygotowania do I Komunii św. dzisiaj we Mszy św. o godz. 12.30 uczestniczą dzieci ze SP nr 8 z klas: 3a, 3b i 3c.

Natomiast za tydzień na Mszę św. o tej samej godzinie (12.30) zapraszamy (razem ze swoimi rodzicami) dzieci z klas: 3d i 3e oraz dzieci z pozostałych szkół.

1. W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach.

1. Do zbliżającej się Uroczystości Narodzenia Pańskiego przygotowujemy się szczególnie przez Roraty, które odprawiamy trzy razy w tygodniu: w poniedziałek, w środę i w piątek o godz. 18.00.

Poprzedza je różaniec (godz. 17.30) połączony z suplikacjami w intencji ustania pandemii, w intencji chorych i służby zdrowia oraz o zachowanie wiary w naszych rodzinach.

Do udziału w różańcu i w roratach serdecznie wszystkich zapraszamy szczególnie tych, którzy w tym roku jeszcze w nich nie uczestniczyli.

1. Spowiedź św. adwentowa w naszym kościele będziemy odbędzie się w najbliższy piątek - 18 grudnia: w godzinach od 8.00 do 9.00; od 16.00 do 18.00  oraz od 19.30 do 21.00.

Posługą w konfesjonale służyć będą także kapłani spoza naszej Parafii.

1. Caritas przygotowała papierowe torby nazwane po wielkopolsku „tytkami miłosierdzia”. Rodziny, które mogą i zechcą przygotować paczki świąteczne dla najbardziej potrzebującym zapraszamy do zabrania tytek (ze stolika z gazetami), wypełnienia ich żywnością oraz środkami czystości i przyniesienia do naszego kościoła do dnia 20 grudnia.

Tytki te przekażemy przed Świętami osobom starszym, często mieszkającym samotnie, schorowanym i niespełniającym (w niewielkim stopniu) kryteriów otrzymania pomocy społecznej.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na podatek kościelny 2020 i na pokrycie kosztów obecnie prowadzonych prac.

Szczęśliwie ukończyliśmy elewację Domu Parafialnego. Obecnie są prowadzone prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

Zostały już wykonane wstępne prace związane z budową parkingów.

W ostatnich tygodniach dokonano także gruntownej pielęgnacji zieleni wokół naszego kościoła (szczególnie przycinanie drzew i formowanie krzewów).

1. W kiosku naszego kościoła możemy otrzymać poświęcone opłatki i świece Caritas.

Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła a ofiary składane za świece wspierają Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bożenę Śliwińską (75), którą - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  12 grudnia R.P. 2020 r.                                                                   Proboszcz