1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na ten cel zbieramy do skarbony pod chórem. Bóg zapłać.

Dzisiaj także o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Bożego Miłosierdzia.

1. Przeżywamy Adwent jako czas przygotowania na przyjście Zbawiciela.

Czynimy to szczególnie poprzez udział we Mszy św. nazywanej "Roratami".

W bieżącym roku – z uwagi na pandemię - Roraty odprawiamy trzy razy w tygodniu:

w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00.

Poprzedza je różaniec (godz. 17.30) połączony z suplikacjami w intencji ustania pandemii, w intencji chorych i służby zdrowia oraz o zachowanie wiary w naszych rodzinach.

Do udziału w różańcu i w roratach serdecznie wszystkich zapraszamy: dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami.

1. We wtorek, 8 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.00;  8.30;  16.30  i  18.00.

W samo zaś południe o godz. 12.00, w czasie tzw. godziny łaski dla świata, zapraszamy do indywidualnej modlitwy w naszej świątyni w intencjach Kościoła, Ojczyzny i świata.

1. W tę Uroczystość dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone medaliki w czasie Mszy św. o godz. 16.30 i w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

Na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci ze SP nr 8 z klas: 3a, 3b i 3c; a na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klas: 3d i 3e oraz dzieci z pozostałych szkół.

Bezpośrednio po Mszy św. odbędą także w kościele zebrania z rodzicami.

1. Spowiedź św. adwentowa w naszym kościele odbędzie się w piątek 18 grudnia w godzinach od 8.00 do 9.00; od 16.00 do 18.00 oraz od 19.30 do 21.00.

Posługą w konfesjonale służyć będą kapłani spoza naszej Parafii.

1. W kiosku naszego kościoła możemy otrzymać poświęcone opłatki i świece Caritas.

Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła a ofiary składane za świece wspierają Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego. Niestety Gość Niedzielny od dzisiejszej niedzieli został czasowo zawieszony.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na podatek kościelny 2020 i na utrzymanie naszej Parafii.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej Parafii śp. Renatę Cieślewicz (52) i śp. Sabinę Pawlak (89), które - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  05 grudnia R.P. 2020                                                            Proboszcz