1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się okres Adwentu i jednocześnie nowy rok kościelny. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz „okresem pobożnego i radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa”.

Dzisiaj w czasie Sumy zostaną poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne.

Poświęcone opłatki i świece Caritas będzie można otrzymać w kiosku naszego kościoła.

Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła a ofiary składane za świece wspierają Dzieło Wigilijnego Pomocy Dzieciom.

1. W Adwencie będziemy odprawiać wotywną Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny nazywaną "Roratami”.

W tym roku w naszym kościele Roraty będą odprawiane trzy razy w tygodniu:

w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00.

Poprzedzać je będzie różaniec (godz. 17.30) połączony z suplikacjami w intencji ustania pandemii, w intencji chorych i służby zdrowia oraz o łaskę wiary w naszych rodzinach.

Do udziału w różańcu i roratach serdecznie zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami.

W naszym kościele – przy obecnym reżimie sanitarnym - może uczestniczyć 120 osób i usługujący. Dla wszystkich chętnych starczy miejsca. Zapraszamy.

1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Uczniów i dorosłych czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do przyjęcia w tych dniach Sakramentu Pokuty i Komunii św. wynagradzającej. Dodatkowo spowiadać będziemy w czwartek i w piątek od godz. 17.00.

Do Chorych z posługą duszpasterską udamy się w sobotę tylko na indywidualne zaproszenie.

W  I sobotę miesiąca o godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo, o udział w którym prosiła Matka Boża w Fatimie.

1. Za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 wszystkich chętnych zapraszamy do medytacji i modlitwy w kolejnym Wieczorze Bożego Miłosierdzia.

1. Jak co tydzień także i dzisiaj zachęcamy do nabywania bieżących numerów Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na podatek kościelny 2020 i na utrzymanie naszej Parafii. Znaczenie tych ofiar jest tym cenniejsze, gdyż z powodu pandemii dochody naszej Parafii spadły prawie o połowę.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Władysławę Mejza (88), śp. Eugenię Hoffmann (88)  i śp. Jacka Kasprzaka (69), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 28 listopada R.P. 2020.                                                                      Proboszcz