1. W dzisiejszą niedzielę z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich.

Wszystkich będących w szczególnej potrzebie duchowej czy materialnej pragniemy objąć prawdziwą troską. Ofiary na rzecz potrzebujących możemy złożyć do skarbony św. Antoniego. Bóg zapłać.

1. Wszystkich naszych Parafian codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec połączony z suplikacjami w intencji ustania pandemii, w intencji chorych i służby zdrowia.

1. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące wspomnienia:

- w środę bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy;

- w piątek św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana

- i w sobotę Ofiarowanie NMP

Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku kościelnego, obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

1. Pamiętajmy, że w tym roku – ze względu na pandemię - odpust zupełny dla dusz cierpiących w czyśćcu możemy uzyskać we wszystkie dni listopada pod zwykłymi warunkami.

To znaczy w danym dniu należy przyjąć Komunię św., nawiedzić cmentarz, pomodlić się za Zmarłych i odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

1. Jako wspólnota parafialna jesteśmy zobowiązani do uiszczenia rocznego podatku kościelnego. Podatek ten każda parafia przekazuje do kasy Kurii Metropolitalnej i do kasy Seminarium Duchownego. W roku 2020 łączna kwota tych zobowiązań wynosi 7 zł od osoby.

Tę należność możemy złożyć w kopertach (lub wpłacić na konto naszej Parafii) podając nazwisko, adres i liczbę osób w rodzinie. Ze stolika z gazetami możemy zabrać stosowne koperty. Bóg zapłać za zrozumienie i za już złożone ofiary.

Składamy także podziękowanie za ofiary złożone tydzień temu na pomoc dla chrześcijan prześladowanych w Republice Środkowoafrykańskiej. Zebraliśmy 867 zł.

1. W piątki o godz. 17.30 poprzez „wymienianki roczne” modlitwą różańcową obejmujemy naszych drogich Zmarłych. Do udziału w tej modlitwie serdecznie zapraszamy.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Władysławę Kubejko (91), śp. Krystynę Stoińską (73), śp. Leszka Barłogę (62), śp. Kazimierza Gumiennego i śp. Jadwigę Mądrą,  których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  14 listopada R.P. 2020.                                                                     Proboszcz