1. W dzisiejszą niedzielę z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich.

       Wszystkich będących w szczególnej potrzebie duchowej czy materialnej pragniemy objąć prawdziwą troską. Ofiary na rzecz potrzebujących możemy złożyć do skarbony św. Antoniego. Bóg zapłać.

 

  1. Wszystkich naszych Parafian codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec połączony z suplikacjami w intencji ustania pandemii, w intencji chorych i służby zdrowia.

 

  1. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące wspomnienia:

      - w środę bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy;

      - w piątek św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana

      - i w sobotę Ofiarowanie NMP

      Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku kościelnego, obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.      

 

  1. Pamiętajmy, że w tym roku – ze względu na pandemię - odpust zupełny dla dusz cierpiących w czyśćcu możemy uzyskać we wszystkie dni listopada pod zwykłymi warunkami.

     To znaczy w danym dniu należy przyjąć Komunię św., nawiedzić cmentarz, pomodlić się za Zmarłych i odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego. 

                                                                                         

  1. Jako wspólnota parafialna jesteśmy zobowiązani do uiszczenia rocznego podatku kościelnego. Podatek ten każda parafia przekazuje do kasy Kurii Metropolitalnej i do kasy Seminarium Duchownego. W roku 2020 łączna kwota tych zobowiązań wynosi 7 zł od osoby.

      Tę należność możemy złożyć w kopertach (lub wpłacić na konto naszej Parafii) podając nazwisko, adres i liczbę osób w rodzinie. Ze stolika z gazetami możemy zabrać stosowne koperty. Bóg zapłać za zrozumienie i za już złożone ofiary.

 

     Składamy także podziękowanie za ofiary złożone tydzień temu na pomoc dla chrześcijan prześladowanych w Republice Środkowoafrykańskiej. Zebraliśmy 867 zł.

 

  1. W piątki o godz. 17.30 poprzez „wymienianki roczne” modlitwą różańcową obejmujemy naszych drogich Zmarłych. Do udziału w tej modlitwie serdecznie zapraszamy.

 

  1. Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.  

 

  1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Władysławę Kubejko (91), śp. Krystynę Stoińską (73), śp. Leszka Barłogę (62), śp. Kazimierza Gumiennego i śp. Jadwigę Mądrą,  których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

 

                                                                                                    Ks. Andrzej Grzelak                    

Gniezno,  14 listopada R.P. 2020.                                                                     Proboszcz

Back to top