1. Dzisiaj– już po raz XII - obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W tym roku modlitwą i ofiarami wspieramy Kościół w Republice Środkowoafrykańskiej.

Datki na ten cel zbieramy do skarbony pod chórem. Bóg zapłać za każdy dar serca.

1. Dzisiaj, w I niedzielę miesiąca, modlimy się także o godne i owocne przeżycie Peregrynacji Obrazu MB Częstochowskiej w naszej Archidiecezji, która rozpocznie się w przyszłym roku.

Towarzyszy nam myśl Ks. Prymasa Wyszyńskiego:  „Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata (siostrę)”.

1. W środę obchodzić będziemy Święto Niepodległości Polski – naszej ziemskiej Ojczyzny.

W naszym kościele Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 10.00.

1. Wszystkich naszych Parafian codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec połączony z suplikacjami w intencji ustania pandemii oraz za chorych i służbę zdrowia.

1. W tym roku – ze względu na pandemię - we wszystkie dni listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla jednej z dusz cierpiących w czyśćcu.

Aby uzyskać odpust należy spełnić następujące warunki: przyjąć Komunię św., nawiedzić cmentarz, pomodlić się za Zmarłych i odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

1. Jako wspólnota parafialna jesteśmy zobowiązani do uiszczenia rocznego podatku kościelnego. Podatek ten każda parafia przekazuje do kasy Kurii Metropolitalnej i do kasy Seminarium Duchownego. W roku 2020 łączna kwota tych zobowiązań wynosi 7 zł od osoby

i obejmuje wszystkich mieszkańców parafii (niezależnie czy są praktykujący czy też nie).

Tę należność możemy złożyć w kopertach (lub wpłacić na konto naszej Parafii) podając nazwisko, adres i liczbę osób w rodzinie. Ze stolika z gazetami możemy zabrać stosowne koperty. Bóg zapłać za zrozumienie i wielkoduszność.

1. W każdy piątek o godz. 17.30 modlitwą różańcową obejmujemy naszych drogich Zmarłych poprzez „wymienianki roczne”. Do udziału w tej modlitwie serdecznie zapraszamy.

1. Serdecznie zachęcamy również do nabywania i lektury prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Małego Przewodnika Katolickiego (dla dzieci) i Gościa Niedzielnego.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Krystynę Rutkowską (75), którą - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  07 listopada R.P. 2020.                                                                   Proboszcz