1. W dzisiejszą Uroczystość w naszym kościele Msze św. odprawiamy tak jak w każdą niedzielę łącznie ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

 

  1. Przyjmujemy wymienianki jednorazowe i roczne. Różaniec za Zmarłych, połączony z wymieniankami, będziemy odmawiać codziennie, począwszy od 01 listopada przed wieczorną Mszą św. czyli o godz. 17.30.

 

  1. Dzisiaj w Polsce rozpoczyna się „Różaniec do Granic Nieba” w trzech intencjach:

za wszystkie grzechy aborcji dokonane w naszej Ojczyźnie; za dusze cierpiące w czyśćcu i o pojednanie rodzinach.

 

  1. Jutro we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli w Dniu Zadusznym w naszym kościele Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00; 8.30 (z procesją);  16.30  i  o godz. 18.00 (z procesją).

 

  1. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej mogą uzyskać odpust zupełny dla jednej z dusz cierpiących w czyśćcu w tym roku – ze względu na pandemię - we wszystkie dni listopada.  

     Aby uzyskać odpust należy: przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego, nawiedzić cmentarz (chociażby duchowo) i pomodlić się za Zmarłych. 

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Dodatkowo spowiedzi św. słuchać będziemy w czwartek i w piątek od godz. 17.00.

      Do Chorych z posługą duszpasterską udamy się tylko na indywidualne wezwanie.

     W  I sobotę miesiąca o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo o udział w którym prosiła Matka Boża w Fatimie.

 

  1. Przygotowujemy się do Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej. Wszystkich chętnych zapraszamy do przeżycia rekolekcji w swoich domach za pośrednictwem strony internetowej „Oddanie33”. Rekolekcje rozpoczniemy 05 listopada (czwartek) i zakończymy po 33 dniach, czyli 08 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

  1. Mężczyzn z naszej Parafii (od 18-stego roku życia) serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Parafialnej Wspólnocie Porządkowej – zgłoszenia chętnych przyjmujemy zakrystii albo za pośrednictwem mail’a do Parafii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

  1. Serdecznie zachęcamy do nabywania Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

 

  1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Joannę Stefankiewicz (79), śp. Bogdana Jankowskiego (70) i śp. Zdzisławą Lauchsztet (87), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

                                                                                                            Ks. Andrzej Grzelak                      

Gniezno, 31 października R.P. 2020.                                                               Proboszcz

Back to top