1. Przeżywamy ostatnie już dni miesiąca październiku, w którym codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe połączone ze śpiewem Suplikacji w intencji ustania pandemii.

      Do odmawianiu różańca serdecznie wszystkich zachęcamy: dorosłych i dzieci zarówno w kościele jak i w naszych domach.

 

  1. Na zakończenie dni modlitw w intencji misji, którym towarzyszyło hasło „Oto ja, poślij mnie” pragniemy dzieło misji wesprzeć również naszymi ofiarami. Datki na ten cel możemy złożyć do skarbony pod chórem. Bóg zapłać.

 

  1. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. w tym dniu odprawiać będziemy w porządku niedzielnym.

     W tym roku z uwagi na trwającą pandemię na cmentarzach nie będzie wspólnej modlitwy liturgicznej: ani procesji ani Mszy św. Nie będzie również „Nocy Świętych”.

 

  1. W poniedziałek, 02 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. W tym dniu w naszym kościele zostaną odprawione Msze św. o godz. 7.00; 8.30 (z procesją);  16.30  i  o godz. 18.00 (z procesją).

 

  1. Przyjmujemy wymienianki jednorazowe i roczne.

     Różaniec za Zmarłych, połączony z wymieniankami, będziemy odmawiali codziennie, począwszy od Dnia Zadusznego, przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30.

 

     Na polecenie papieża Franciszka Penitencjaria Apostolska ogłosiła, że wierni będący w stanie łaski uświęcającej mogą uzyskać odpust zupełny dla jednej z dusz cierpiących w czyśćcu nie tylko od uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada, ale – ze względu na pandemię - we wszystkie dni listopada.  

     Aby uzyskać odpust należy: przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego, nawiedzić cmentarz (chociażby duchowo) i pomodlić się za Zmarłych. 

 

  1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ostatnim czasie na utrzymanie kościoła i parafii a także na pokrycie kosztów obecnie realizowanych inwestycji zarówno w gotówce jak i na konto bankowe naszej Parafii.

 

  1. Serdecznie zachęcamy do nabywania Przewodnika Katolickiego (z modlitewnikiem w cenie 6 zł) i Gościa Niedzielnego.

 

  1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. S. Zofię Suchecką SAC (79), śp. Jarosława Kaźmierskiego (60) i śp. Zygmunta Kozłowskiego (74), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

                                                                                                          Ks. Andrzej Grzelak                       

Gniezno, 24 października R.P. 2020.                                                               Proboszcz

Back to top