1. W dzisiejszą niedzielę już po raz 94 obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, któremu towarzyszy hasło „Oto ja, poślij mnie”.

1. W naszym kościele w miesiącu październiku codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe połączone ze śpiewem Suplikacji w intencji ustania pandemii.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny, w którym również poprzez różaniec będziemy się modlić w intencjach misji.

Do częstego odmawianiu różańca zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci zarówno w kościele jak i w naszych domach.

1. W czwartek 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

1. W związku z nową falą pandemii Ks. Prymas zachęca nas do wzajemnej troski o siebie przez wielkoduszne zachowywanie niezbędnych środków ostrożności wskazanych przez Władze Państwowe: szczególnie noszenie maseczki, zachowywanie dystansu i dezynfekcję rąk. Tej trosce musi nam towarzyszyć pokorna i wytrwała modlitwa błagalna.

Zaniepokojone Osoby mogą skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

1. Serdecznie zachęcamy do sporządzenia i składania „Wymienianek” jednorazowych i rocznych.

W intencji poleconych Zmarłych będziemy się wspólnie modlić na Różańcu i odprawimy Msze św.

Odpowiednie formularze możemy zabrać ze stolika z czasopismami.

1. Jak co tydzień także i dzisiaj serdecznie zachęcamy do nabywania bieżących numerów prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego oraz Misyjnych Dróg.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone tydzień temu w czasie Dnia Papieskiego na stypendia dla dzieci i młodzieży (zebraliśmy 1 523 złote). Bóg zapłać.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marzenę Gumienną (47), śp. S. Marię Kryspinę SAC (86), śp. Sylwestra Modrzejewskiego (84) i śp. Irenę Budzyńską (94)), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 17 października R.P. 2020.                                                            Proboszcz