1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XX Dzień Papieski, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Totus Tuus”.

       Dzisiaj do skarbony pod chórem zbieramy ofiary na „żywy pomnik” św. Jana Pawła II, jakim są stypendia dla uczącej się i studiującej młodzieży.

 

  1. Ks. Prymas, Abp Wojciech Polak odznaczył 24 naszych Parafian Medalem Świętego Wojciecha za „wieloletnie i ofiarne zaangażowanie” na rzecz naszej Parafii. Odznaczonym składamy nasze serdeczne gratulacje.

 

  1. W naszym kościele w miesiącu październiku codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe.

       Do częstego odmawianiu różańca zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci zarówno w kościele jak i w domach.

 

  1. We wtorek 13 października zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim, które rozpocznie się o godz. 17.30. 

 

  1. W środę 14 października, przypada święto bł. Radzyma Gaudentego, Brata św. Wojciecha i pierwszego Arcybiskupa Metropolity Kościoła Gnieźnieńskiego.

       W tym dniu przypada również Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom, Katechetom i Wychowawcom składamy wyrazy wdzięczności i serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

 

  1. Natomiast w czwartek 15 października, we wspomnienie św. Teresy od Jezusa, przypada Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za rodziców, którzy doświadczyli bólu śmierci dziecka przed jego urodzeniem.

 

  1. Przyjmujemy wymienianki jednorazowe i roczne. Kartki z czytelnym podaniem imion i nazwisk naszych bliskich Zmarłych możemy składać w Biurze Parafialnym, do skarbony pod chórem lub na tacę. W intencji polecanych Zmarłych zostaną odprawione Msze św. i wspólnie będziemy się modlić na różańcu.

 

  1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego a także Małego Gościa Niedzielnego (dla dzieci młodszych).

 

  1. W ub. tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bronisława Dzierżewskiego (73), śp. Józefa Chrzanowskiego (81), śp. Krystynę Kędziorę (74) i śp. Bożenę Olejniczak (76), których – razem z naszymi bliskim Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

 

                                                                                                       Ks. Andrzej Grzelak           

Gniezno, 10 października 2020 r.                                                                         Proboszcz

Back to top