1. W dzisiejszą niedzielę 04 października oddajemy cześć św. Franciszkowi z Asyżu,

który mocno akcentował prawdę, że świat jest darem Boga i trzeba, abyśmy wszyscy stawali się obrońcami stworzenia i dzieła Bożego, które zostały nam powierzone.

1. W miesiącu październiku w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa różańcowe.

Do częstego odmawianiu różańca zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci zarówno w kościele jak i w rodzinach.

1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.15 dzieciom, które w maju przyszłego roku przystąpią do I Komunii św. (a także wszystkim chętnym) zostaną poświęcone nowe różańce.

1. Także dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Wieczór Bożego Miłosierdzia.

1. W środę 07 października, we wspomnienie NMP Różańcowej przypada 40 rocznica konsekracji naszego kościoła, której dokonał Sługa Boży Ks. Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Polski.

Wszystkich naszych drogich Parafian zapraszamy do udziału w uroczystej dziękczynnej Mszy św. o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Ks. Infułat Jan Kasprowicz, Proboszcz Parafii Archikatedralnej.

1. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji dalszego szczęśliwego przebiegu prac związanych z budową Domu Parafialnego i parkingów.

Jednocześnie składamy serdeczne podziękowanie za złożone w ofiary na utrzymanie naszej Parafii, na wsparcie ubogich i na pokrycie kosztów realizowanych inwestycji.

1. Zapraszamy do nabywania i lektury prasy katolickiej szczególnie Przewodnika KatolickiegoGościa Niedzielnego.

1. W ub. tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Grażynę Mamet (70), śp. Romana Bartłomiejczyka (61) i śp. Teresę Kubacką (72), których – razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 03 października 2020 r.                                                                   Proboszcz