1. Dzisiaj w naszym kościele przeżywamy radosną uroczystość przyjęcia do I Komunii św. 82 dzieci w dwóch grupach: w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i w czasie Mszy św. o godz. 12.30.

Rodzicom dzieci komunijnych serdecznie dziękujemy za „Dar Ołtarza”: dwa haftowane ornaty przez Siostry Karmelitanki z Klasztoru Gnieźnieńskiego.

W ciągu tzw. „Białego Tygodnia” serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci komunijne oraz ich rodziców i bliskich na Mszę św. od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 8.30.

W poniedziałek po Mszy św. będą robione wspólne zdjęcia a w sobotę dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki komunijne.

1. Codziennie o godz. 17.30 wszystkich Parafian zapraszamy na różaniec połączony z suplikacjami w intencji ustania pandemii i odczytania Woli Bożej.

1. Rodziców dzieci klas III, które w naszym kościele przystąpią  do I Komunii św. w maju przyszłego roku zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w czwartek 01 października o godz. 16.30 w dolnej kondygnacji kościoła.

1. Przypominamy, że nasz Parafialny Oddział Caritas jest czynny w każdy poniedziałek w godzinach od 15.00 do 17.00. W tym czasie wszystkim chętnym wydajemy odzież.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania bieżących numerów Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Cena każdego egzemplarza wynosi 6 zł.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na ubogich do skarbony św. Antoniego i za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii, szczególnie na pokrycie kosztów budowy parkingu parafialnego (składającego się z dwóch części) i na gruntowne uporządkowanie zieleni.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Wiesława Szymańskiego (61) i śp. Ryszarda Dzięgielewskiego (72), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 19 września 2020 r.                                                                             Proboszcz