1. Ks. Prymas z dniem 5 września mianował Wikariusza naszej Parafii ks. Radosława Plewę Proboszczem Parafii pw. Św. Marcina w Pawłowie. Ks. Proboszczowi dziękujemy za pracę w naszej Parafii i składamy serdeczne życzenia.

1. Na początku nowego roku szkolnego dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom przypominamy o Bożym Przykazaniu: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.

Uczniów szkół podstawowych zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. szczególnie o godz. 11.15, a uczniów starszych na Mszę św. o godz. 10.00.

Chętnych chłopców zapraszamy do grona ministrantów a dziewczynki i chłopców uzdolnionych muzycznie zapraszamy do naszej scholii (zapisy w zakrystii).

Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.15 dzieciom klas pierwszych poświęcimy tornistry i przybory szkolne a także udzielimy tym dzieciom, na progu ich szkolnej edukacji, uroczystego Bożego błogosławieństwa.

1. W bieżącym tygodniu przypadają dwa święta maryjne: we wtorek Święto Narodzenia NMP i w sobotę Najświętszego Imienia Maryi.

1. W naszym kościele trwa bezpośrednie przygotowanie dzieci do Uroczystości I Komunii św., która odbędzie się w niedzielę 20 września w dwóch grupach (godz. 11.00 i godz. 12.30).

To przygotowanie odbywa się w każdą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.15.

Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie w kościele w najbliższy wtorek o godz. 18.00. Spotkanie rozpocznie się udziałem we Mszy św.

Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy również na spotkanie w sobotę (12 września) o godz. 10.00, które odbędzie się w kościele.

Nie będzie zapowiadanych spotkań w najbliższy poniedziałek i wtorek.

1. Codziennie o godz. 17.30 wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca połączonego z suplikacjami w intencji ustania zarazy i odczytania Woli Bożej.

1. W najbliższy niedzielę, 13 września serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania bieżących numerów prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego i dwumiesięcznika Misyjne Drogi.

1. W ub. tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krystynę Ciesielską (72), śp. Krystynę Solarek (89), śp. Mariannę Nowak (82) i śp. Martę Marcinkowską (94), które - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  05 września  R.P. 2020.                                                                       Proboszcz