1. W naszym kościele trwa bezpośrednie przygotowanie dzieci do Uroczystości I Komunii św., którą odbędzie się w niedzielę 20 września (godz. 11.00).

To przygotowanie odbywa się w każdą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.15.

1. Codziennie o godz. 17.30 wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca połączonego z suplikacjami w intencji ustania zarazy i odczytania Woli Bożej.

1. We wtorek, 01 września rozpoczyna się nowy Rok Szkolny 2020/2021. Na terenie naszej Parafii rozpocznie się on w czterech szkołach: w Szkole Podstawowej nr 8 i w Szkole Językowej „Prymus” oraz w Szkole Milenium i Szkole Technicznej (Mundurowej).

Msze św. na początek nowego roku szkolnego o Boże błogosławieństwo dla tych czterech społeczności szkolnych zostaną odprawione w naszym kościele dzisiaj o godz. 10.00 i 11.15.

1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Dzieci i młodzież na progu roku szkolnego a także czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do przyjęcia Sakramentu Pokuty w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 17.00 oraz do przyjęcia w tym dniu Komunii św. wynagradzającej.

Ponownie zgłoszonych chorych odwiedzimy w najbliższą sobotę od godz. 9.00.

1. W niedzielę za tydzień, w czasie Mszy św. o godz. 11.15 dzieciom klas pierwszych zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne oraz udzielimy im Bożego błogosławieństwo na progu ich szkolnej edukacji.

Do udziału w tej Mszy św. serdecznie zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów i ich rodziców.

Również w niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na „Wieczór Miłosierdzia”.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła szczególnie na pokrycie kosztów obecnie prowadzonych prac związanych z budową parkingów parafialnych.

1. Zapraszamy do nabywania (i owocnej lektury) bieżących numerów Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego i dwumiesięcznika Misyjne Drogi.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Wiesława Modrzejewskiego (56) i śp. Eugeniusza Grajkowskiego (81), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  29 sierpnia  R.P. 2020.                                                                          Proboszcz