1. W dzisiejszą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość Dziękczynienia za tegoroczne plony.

Uroczysta Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona o godz. 10.00.

W tym dziękczynieniu łączymy się z wszystkimi rolnikami, ogrodnikami i działkowcami z naszej Parafii: z Pławnika, Osińca, Szczytnik Duchownych i Gurówka.

1. W naszym kościele trwa bezpośrednie przygotowanie dzieci do Uroczystości I Komunii św., którą pragniemy przeżyć w niedzielę 20 września (godz. 11.00).

To przygotowanie odbywa się w każdą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.15.

1. Codziennie o godz. 17.30 wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca połączonego z suplikacjami w intencji ustania zarazy i odczytania Woli Bożej.

1. W środę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 7.00 lub o godz. 18.00 a także na wspólny różaniec o godz. 17.30.

1. Serdecznie zachęcamy do wytrwania do końca sierpnia w ofiarnej abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych dla uproszenia wszystkim, a szczególnie dzieciom i młodzieży, łaski wolności od wszelkich nałogów.

1. Zbliża się nowy rok szkolny, dlatego w najbliższą niedzielę (30 sierpnia) wszystkich uczniów - razem z ich rodzicami - zapraszamy do udziału we Mszy św. o Boże błogosławieństwo: uczniów szkół podstawowych o godz. 11.15 a ponadpodstawowych o godz. 10.00.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury bieżących numerów prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

1. W ubiegłą niedzielę na pomoc dla ofiar wybuchu w Libanie zebraliśmy ponad dwa tys. zł (i jedną ofiarę imienną). Bóg zapłać za wielkoduszność.

1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Macieja Kocembę (44), którego - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  22 sierpnia  R.P. 2020.                                                                        Proboszcz