1. W naszym kościele trwa bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości I Komunii św., którą pragniemy przeżyć w niedzielę 20 września (godz. 11.00).

To przygotowanie obejmujące dzieci i ich rodziców odbywa się w każdą niedzielę w czasie Mszę św. o godz. 11.15.

1. Wszystkich chętnych codziennie zapraszamy o godz. 17.30 do wspólnego odmawiania różańca połączonego z suplikacjami w intencji ustania zarazy i odczytania Woli Bożej.

1. W najbliższą środę (19 sierpnia) przypada 21 rocznica śmierci Ks. Kan. Stanisława Sobczaka pierwszego proboszcza i budowniczego naszego kościoła. Msza św. w intencji śp. Ks. Kanonika zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00.

1. Za tydzień, w niedzielę 23 sierpnia w naszej Parafii będziemy przeżywać Dzień Dziękczynienia za tegoroczne plony – dożynki.

Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10.00. Do udziału w niej szczególnie zapraszamy wszystkich rolników i działkowców z naszej Parafii.

1. Miesiąc sierpień przeżywamy jako czas modlitwy o trzeźwość naszego Narodu.

Ponawiamy apel naszych Pasterzy o wytrwanie przez cały miesiąc sierpień w ofiarnej abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych (w tym również od piwa) dla uproszenia trzeźwości wszystkim Polakom.

1. Trwają prace związane z budową domu parafialnego. Zostały wytynkowane ściany wewnętrzne, ukończono zakładanie instalacji kanalizacyjno-wodociągowej i grzewczej.

We wszystkich pomieszczeniach położono posadzki. Dobiega końca montaż okien.

Budynek obecnej plebanii zostanie kupiony przez naszą Archidiecezję.

Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji dalszego szczęśliwego przebiegu tych prac.

1. W dzisiejszą niedzielę w kościołach w Polsce zbieramy datki na pomoc dla ofiar wybuchu w Libanie. W naszym kościele ofiary na ten cel możemy złożyć do skarbony pod chórem.

Bóg zapłać.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury bieżących numerów prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

1. W ubiegłym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do Siebie śp. Edmunda Wolek (100), którego - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  15 sierpnia  R.P. 2020.                                                                       Proboszcz