1. Wszystkim naszym drogim Parafianom (dzieciom, młodzieży i dorosłym) przypominamy o Bożym przykazaniu świętowania niedzieli i - mimo trwających rygorów sanitarnych - serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. w każdą niedzielę.

      Pamiętajmy również o odpowiednim i godnym ubiorze w kościele.

 

  1. Tydzień temu rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie dzieci i ich rodziców do Uroczystości I Komunii św., którą pragniemy przeżyć w niedzielę 20 września (godz. 11.00).

       W ramach tego przygotowania dzieci i ich rodziców zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.15.

 

  1. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec połączony z suplikacjami w intencji ustania zarazy i odczytania Woli Bożej.

     W czwartek (13 sierpnia) zapraszamy na nabożeństwo fatimskie także o godz. 17.30.

 

  1. W sobotę, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. w tym dniu będzie taki jak w niedzielę. W czasie każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione do kościoła owoce i zioła.

      W tę uroczystość będziemy również obchodzić jubileusz 100-lecia zwycięstwo Wojska Polskiego nad Armią Czerwoną w roku 1920 powszechnie określanego jako "cud nad Wisłą".

      W związku z tym zwycięstwem dzień 15 sierpnia jest także Świętem Wojska Polskiego.

 

  1. Przeżywamy miesiąc sierpień, który jest szczególnym czasem modlitwy o trzeźwość naszego Narodu. Ponawiamy apel Księży Biskupów o wytrwanie przez cały miesiąc sierpień w ofiarnej abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych (w tym również od piwa) dla uproszenia trzeźwości wszystkim Polakom.

 

  1. Za tydzień w niedzielę (16 sierpnia) o godz. 10.15 odbędzie się poświęcenie odbudowanej kapliczki Matki Bożej na skrzyżowaniu ul. Wrzesińskiej i ul. Wiejskiej. Po poświęceniu uroczysta Msza św. w kościele MB Miłosierdzia. Zapraszamy do udziału.

 

  1. Za dwa tygodnie, w niedzielę 23 sierpnia przeżywać będziemy Dzień Dziękczynienia za tegoroczne plony – dożynki. Prosimy o przygotowanie wieńców żniwnych.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii, na pokrycie kosztów bieżących inwestycji i za ofiary składane do skarbony św. Antoniego na pomoc dla ubogich. Bóg zapłać.

 

  1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
  2. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jadwigę Akay (39), śp. Adama Jóściaka (60) i śp. Stefana Szalaty (87), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.  

                                                                                                                 Ks. Andrzej Grzelak

Gniezno,  09 sierpnia  R.P. 2020                                                                       Proboszcz

 

Back to top