1. Z powodu pandemii w naszej Parafii uroczystość przyjęcia dzieci do I Komunii św. została przełożona na niedzielę 20 września (godz. 11.00).

       Dzisiaj rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie dzieci i ich rodziców do Uroczystości I Komunii św. przez cotygodniowy udział we Mszy św. o godz. 11.15.

 

  1. W tym roku także ze względu na trwającą pandemię piesze pielgrzymki na Jasną Górę odbywają się w małych grupach. Podobnie w małej grupie odbywa się Piesza Pielgrzymka Gnieźnieńska, która zakończy się w najbliższy czwartek

     W czasie trwania pielgrzymki każdego dnia duchowo łączymy się z pielgrzymami poprzez Apel Jasnogórski i wspólną modlitwę po wieczornej Mszy św.

 

  1. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec połączony z suplikacjami w intencji ustania zarazy i odczytania Woli Bożej.

     Do udziału w tej modlitwie serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

  1. W bieżącym tygodniu w czwartek 06 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

 

  1. W bieżącym tygodniu przypada również I czwartek i I piątek miesiąca.

      Dzieci, młodzież i wszystkich czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do przyjęcia sakramentu pokuty w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 17.00 oraz do przyjęcia w tym dniu Komunii św. wynagradzającej.

      W najbliższą sobotę (08 sierpnia) od godz. 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzimy ponownie zgłoszonych chorych. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i Biurze Parafialnym.

 

  1. Przeżywamy miesiąc sierpień, który od lat jest szczególnym czasem modlitwy o trzeźwość naszego Narodu.

      Tradycyjnie Biskupi Polscy zachęcają wszystkich wiernych do trwania przez miesiąc sierpień w ofiarnej abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych (w tym również od piwa) dla uproszenia wszystkim, a szczególnie młodzieży, łaski wolności od straszliwych w skutkach nałogów pijaństwa i innych uzależnień.

 

  1. W kaplicy chrzcielnej znajduje się zamknięte naczynie z wodą święconą. Kran i stosowne pojemniczki umożliwiają wszystkim chętnym bezpieczne zabranie wody święconej do swoich mieszkań. Zapraszamy.

 

  1. Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury bieżących numerów prasy katolickiej szczególnie Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

 

 

 

Ks. Andrzej Grzelak

Proboszcz

Gniezno,  01 sierpnia R.P. 2020.                                                                 

 

Back to top