1. Jak już informowaliśmy Ks. Bp Krzysztof Wętkowski w naszym kościele udzieli Bierzmowania w niedzielę 28 czerwca br. w czasie Mszy św. o godz. 12.30.

      Kandydatów do bierzmowania zapraszamy także i dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.00.

      Spowiedź św. przed bierzmowaniem dla kandydatów i świadków odbędzie się w sobotę 27 czerwca od godz. 16.30.

 

  1. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

      W tym roku z uwagi na zarazę procesję Bożego Ciała z czterema ołtarzami odprawimy tylko wokół kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. O przygotowanie ołtarzy prosimy: lektorów, wspólnotę Betania, mieszkańców ul. Kruczej i Armii Krajowej 4 i 6. 

      W Boże Ciało Msze św. w naszym kościele będą odprawione w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.15.

 

  1. Od Uroczystości Bożego Ciała, przez cały tydzień, po wieczornej Mszy św. (także w przyszłą niedzielę) wokół naszego kościoła będą odbywać się procesje eucharystyczne.

      Do udziału we Mszy św. i procesji eucharystycznej serdecznie zapraszamy: dzieci, młodzież i dorosłych a dziewczynki do sypania kwiatów przed Panem Jezusem. 

      Próba sypania kwiatów odbędzie się przy kościele w najbliższy wtorek o godz. 17.00.

 

  1. Codziennie o godz. 17.20 przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec i modlitwę o ustanie zarazy zakończone śpiewem pokutnych suplikacji.

      W sobotę, 13 czerwca także o godz. 17.20 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

 

  1. Z dniem 1 czerwca 2020 r. Ks. Prymas zniósł udzieloną z powodu pandemii dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

      

  1. W piątek po Bożym Ciele (12 czerwca) możemy skorzystać z udzielonej przez Ks. Prymasa dyspensy od pokarmów mięsnych.

 

  1. W dzisiejszą Uroczystość kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Wszystkich, którzy w okresie wielkanocnym nie przystąpili do sakramentów świętych zachęcamy, aby uczynili to jak najszybciej i nie trwali w stanie duchowego oddalenia od Kościoła.

 

  1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki (dla dzieci), Misyjne Drogi i Gość Niedzielny.  Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na utrzymanie naszej Parafii i na realizowane bieżące inwestycje (szczególnie parkingi).

 

  1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Romana Andrejańczyka (68) i śp. Janinę Kowalczyk (68), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

                                                                                                       Ks. Andrzej Grzelak

Gniezno  06 czerwca 2020 r.                                                                     Proboszcz

 

Back to top