1. W naszym kościele nowy termin bierzmowania został wyznaczony na niedzielę 28 czerwca br. w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. dzisiaj o godz. 16.00.

1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.20 odprawimy nabożeństwa majowe a od poniedziałku nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nabożeństwa łączymy z różańcem i modlitwą o ustanie zarazy. Do udziału w tej modlitwie serdecznie wszystkich zapraszamy.

1. Jutro w poniedziałek, obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła.

Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.00  i  o godz. 18.00.

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom, które przybędą do naszego kościoła na godz. 17.00 udzielimy uroczystego błogosławieństwa.

1. W najbliższy czwartek, 04 czerwca w naszej Parafii przypada doroczny Odpust.

Uroczystą Sumę odpustową ku czci Chrystusa Wieczystego Kapłana odprawi i słowo Boże wygłosi Ks. Biskup Bogdan Wojtuś.

Do udziału w tej parafialnej uroczystości serdecznie wszystkich zapraszamy.

1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Wszystkich czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Komunii św. wynagradzającej. Spowiadać będziemy dodatkowo w czwartek i w piątek od godz. 17.00.

Do chorych, którzy zgłoszą pragnienie posługi duszpasterskiej udamy się w najbliższą sobotę od godz. 9.00.

1. W tym roku procesję Bożego Ciała planujemy wokół kościoła z czterema ołtarzami po Mszy św. o godz. 10.00.

O przygotowanie ołtarzy prosimy: lektorów, wspólnotę Betania, mieszkańców ul. Kruczej i Armii Krajowej 4 i 6.

1. Za tydzień, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Wszystkich, którzy w okresie wielkanocnym nie przystąpili do sakramentów świętych zachęcamy, aby uczynili to jak najszybciej i nie trwali w stanie duchowego oddalenia od Kościoła.

Z dniem 1 czerwca 2020 r. Ks. Prymas znosi udzieloną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii i na bieżące inwestycje. Bóg zapłać.

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Ks. Radcę Stanisława Bryjaka (90) i śp. Henryka Sroczyńskiego (59), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno  30 maja 2020 r.