1. W tych dniach Kościół posłuszny wezwaniu Chrystusa - na wzór Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku - trwa na modlitwie prosząc o Dar Ducha Świętego.

 

  1. W bieżącym tygodniu Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

Codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa majowe, które łączymy z różańcem i modlitwami w intencji ustania zarazy oraz z nowenną przed Zielonymi Świątkami. Do udziału w tej modlitwie serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele powinien się rozpocząć „Kurs Przedmałżeński”. W stanie zagrożenia epidemicznego nie jest możliwe organizowanie katechez dla narzeczonych w formie stacjonarnej.

      Prosimy narzeczonych, którzy będą ślubować w najbliższych miesiącach, aby zapoznali się z treścią katechez umieszczonych na stronie internetowej KATECHEZY DLA NARZECZONYCH

     Winny być one przedmiotem rozmowy między duszpasterzem a narzeczonymi.

 

  1. W sobotę 30 maja w Katedrze Ks. Prymas Pięciu Diakonom naszego Seminarium udzieli święceń kapłańskich. Neoprezbiterów w serdecznej modlitwie powierzamy Chrystusowi Wieczystemu Kapłanowi.  

 

  1. W niedzielę za tydzień, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, skończy się Okres Wielkanocny, w którym każdy katolik powinien przystąpić do Komunii św.

      Wszystkich, którzy w tym roku, począwszy od Środy Popielcowej – nie mając przeszkód kościelnych - nie przystąpili jeszcze do sakramentów świętych zachęcamy, aby uczynili to jak najszybciej i nie trwali w stanie duchowego oddalenia od wspólnoty Kościoła.

      Spowiadamy codziennie od godz. 17.30.

 

  1. W naszych kościele na każdej Mszy św. może uczestniczyć ponad 160 osób. Pamiętajmy, że niczym nie da się zastąpić fizycznego uczestnictwa we Mszy św. i Komunii św. sakramentalnej. (Nie nadużywajmy dyspensy, kiedy możemy brać udział w liturgii).

 

  1. W czwartek 04 czerwca przeżywać będziemy Odpust Parafialny. W tym roku Sumę Odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Bp Bogdan Wojtuś.

 

  1. Bierzmowanie w naszym kościele odbędzie się w niedzielę 28 czerwca br. w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Młodzież, która pragnie przyjąć ten sakrament zapraszamy na Mszę św. w najbliższą niedzielę (31 maja) o godz. 16.00.

 

  1. Jutro w poniedziałek, w siedzibie naszego Parafialnego Oddziału Caritas (dolny kościół), będziemy wydawać żywność unijną w godzinach od 11.00 do 16.00.

 

  1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

 

  1. W tym trudnym czasie serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii i na realizowane inwestycje.  Bóg zapłać.

Ks. Andrzej Grzelak
Proboszcz

 Gniezno 23 maja 2020 r.

Back to top