1. Msze św. w bieżącym tygodniu będą sprawowane o godz. 7.00; 12.00 i o godz. 18.00.

Prosimy o sprawdzenie w gablotkach godziny sprawowania zamówionej intencji Mszy św.

 

  1. W naszym kościele codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa majowe, które łączymy z różańcem i modlitwami w intencji ustania zarazy.

     Do udziału w tej modlitwie serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

  1. W tym tygodniu w poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje dotknięte głodem.

 

  1. Jutro, w poniedziałek 18 maja, przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za Osobę św. Jana Pawła II i za wielkie dzieło, które wniósł w dzieje Kościoła i świata. 

      Także jutro o godz. 7.00 Ojciec Święty Franciszek w Bazylice św. Piotra w Rzymie przy Grobie Św. Jana Pawła II odprawi dziękczynną Mszę św.

      W naszym kościele uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00. 

      Natomiast Telewizja Polska zaprasza na koncert, który przybliży najważniejsze przesłania pontyfikatu Papieża Polaka. Początek o godz. 18.00.

 

  1. Za tydzień w niedzielę 24 maja, przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w najbliższy piątek rozpocznie się Nowenna przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.

 

  1. W naszych kościele – zachowując obowiązujące przepisy dotyczące ilości wiernych w świątyni – od dzisiejszej niedzieli na każdej Mszy św. może uczestniczyć ponad 160 osób.

     Pamiętajmy, że niczym nie da się zastąpić fizycznego uczestnictwa we Mszy św. i Komunii św. sakramentalnej. (Nie nadużywajmy dyspensy, kiedy możemy brać udział w liturgii).

 

  1. Mimo trwającej pandemii jesteśmy zobowiązani do przyjęcia w Okresie Wielkanocnym Komunii św. poprzedzonej przystąpieniem do sakramentu Pokuty i Pojednania.

     Każdego dnia od godz. 17.30 służymy posługą w konfesjonale.

 

  1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy do wysłuchania konferencji Ks. Proboszcza opublikowanej na stronie internetowej naszej Parafii TUTAJ.

 

  1. Jak zwykle na stoliku za ostatnim rzędem ławek zostały wyłożone bieżące numery: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Zapraszamy do nabywania i lektury.

 

  1. W tym trudnym czasieserdecznie dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii i na realizowane inwestycje.  Bóg zapłać.

 

 

                                                                                                            Ks. Andrzej Grzelak

Gniezno  16 maja 2020 r.                                                                               Proboszcz

 

Back to top