1.  Jutro w poniedziałek, 02 września rozpoczyna się nowy Rok Szkolny 2019/2020. Na terenie naszej Parafii rozpocznie się on w czterech szkołach: w Szkole Podstawowej nr 8
i w Szkole Językowej „Prymus” oraz w Szkole Milenium i Szkole Technicznej (Mundurowej). Msza św. na początek nowego roku szkolnego o Boże błogosławieństwo dla tych czterech społeczności szkolnych zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00.  Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców.

 

2.  W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Dzieci i młodzież (szczególnie na progu nowego roku szkolnego) a także czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do przyjęcia Sakramentu Pokuty w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 17.00 oraz do przyjęcia w tym dniu Komunii św. wynagradzającej. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w najbliższą sobotę od godz. 9.00.

 

3.  W niedzielę za tydzień, w święto Narodzenia NMP, w czasie Mszy św. o godz. 11.15 dzieciom klas pierwszych zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne oraz udzielimy im Bożego błogosławieństwo na progu ich szkolnej edukacji. Do udziału w tej Mszy św. serdecznie zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów razem ze swoimi rodzicami.

 

4.  Rodziców dzieci, które w bież. roku szkolnym pragną przystąpić w naszym kościele do I Komunii św. zapraszamy do zakrystii po odbiór stosownej deklaracji.

 

5.  Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na utrzymanie naszego kościoła szczególnie na pokrycie kosztów obecnie prowadzonych prac związanych z budową parkingów parafialnych.
 

6.  W naszej Archidiecezji w przyszłym roku rozpocznie się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, które w dekanatach gnieźnieńskich przeżywać będziemy w roku 2021.
     Jako przygotowanie do tych wydarzeń, odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach 6-7 października 2019 r. Z Gniezna organizujemy dla dekanatów gnieźnieńskich wspólny wyjazd autokarami. Wyjazd z Gniezna w niedzielę (06 października) o godz. 13.00 i powrót w poniedziałek w godzinach wieczornych. Szczegółowy program w gablotce lub na stronie internetowej. Koszt 100 zł a zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

                                        

7.  Zapraszamy do nabywania (i owocnej lektury) bieżących numerów Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego i dwumiesięcznika Misyjne Drogi.

8.  W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Danutę Błaszak (56), którą - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu. 


                                                                                             Ks. Andrzej Grzelak 

Gniezno,  31 sierpnia  R.P. 2019.

Back to top