1.   W dzisiejszą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość Dziękczynienia za tegoroczne plony.
Uroczysta Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona o godz. 10.00. W tym dziękczynieniu, zanoszonym do Boga Dawcy wszelkich darów, łączymy się z wszystkimi rolnikami, ogrodnikami i działkowcami z naszej Parafii: z Pławnika, Osińca, Szczytnik Duchownych i Gurówka.

2.   W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Matce Bożej, Matce Kościoła i Królowej Polski zawierzamy nas samych, naszych bliskich, naszą Parafię
i Ojczyznę.Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 7.00 lub o godz. 18.00 a także na wspólny różaniec o godz. 17.30.

3.   Trwa miesiąc sierpień, który jest szczególnym czasem modlitwy o trzeźwość naszego Narodu. Serdecznie zachęcamy do wytrwania do końca sierpnia w ofiarnej abstynencji
od wszelkich napojów alkoholowych (w tym również od piwa) dla uproszenia wszystkim, a szczególnie dzieciom i młodzieży, łaski wolności od wszelkich nałogów.

4.   W najbliższą niedzielę 01 września wszystkich uczniów - razem z ich rodzicami - zapraszamy do udziału we Mszy św. o Boże błogosławieństwo na progu nowego roku szkolnego 2019/2020:
Uczniów szkół podstawowych o godz. 11.15 a ponadpodstawowych o godz. 10.00.

5.   Kontynuujemy prace związane z budową Domu Parafialnego i parkingów kościelnych. Wszystkich naszych drogich Parafian prosimy o modlitwę w intencji szczęśliwego przebiegu tych prac a przyjeżdżających do kościoła samochodami prosimy również o materialne wsparcie (w tym roku wystarczającą pomocą byłaby jednorazowa ofiara w przeciętnej wysokości 100 zł. od samochodu).

6.   Zapraszamy do nabywania, ze stolika za ostatnim rzędem ławek, bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego (razem z modlitewnikiem na wrzesień) i Gościa Niedzielnego.

Ks. Andrzej Grzelak Proboszcz
Gniezno, 24 sierpnia R.P. 2019.