XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Jutro w poniedziałek, 19 sierpnia przypada 20 rocznica śmierci Ks. Kan. Stanisława Sobczaka – pierwszego proboszcza naszej Parafii i budowniczego naszego kościoła. Msza św. w intencji
śp. Ks. Kanonika zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

2.   Za tydzień, w niedzielę 25 sierpnia przeżywać będziemy w naszej Parafii Dzień Dziękczynienia za tegoroczne plony – dożynki. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona
o godz. 10.00, do udziału w której serdecznie zapraszamy wszystkich rolników i działkowców
z naszej Parafii.

3.   Trwa miesiąc sierpień, który jest szczególnym czasem modlitwy o trzeźwość naszego Narodu. Ponawiamy apel naszych Pasterzy o wytrwanie przez cały miesiąc sierpień w ofiarnej abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych (w tym również od piwa) dla uproszenia trzeźwości wszystkim Polakom.

4.   Rozpoczęły się prace związane z budową domu parafialnego i parkingów. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji szczęśliwego przebiegu tych prac. Bóg zapłać za ofiary składane na pokrycie kosztów budowy nowych miejsc parkingowych.
     W ostatnim czasie zostały wykonane słupki wygrodzeniowe dla naszego kościoła (10 szt.). Bardzo dziękujemy firmie Unipol za materiał a panu Wawrzyniakowi za ich wykonanie.

5.   Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury bieżących numerów prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

Ks. Andrzej Grzelak Proboszcz
Gniezno, 17 sierpnia R.P. 2019