XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  We wtorek, 13 sierpnia serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się bezpośrednio po wieczornej Mszy św. i zakończy się procesją maryjną.

2.  W środę, 14 sierpnia, w naszym kościele odbędzie się uroczysta całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.00 i zakończy się o godzinie 18.00.
Do udziału w tej adoracji zachęcamy wszystkich naszych Parafian.

3.  W czwartek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. w tym dniu będzie taki jak w niedzielę. W czasie każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione do kościoła owoce i zioła. W tę uroczystość będziemy również dziękować Panu Bogu za wielkie zwycięstwo Wojska Polskiego nad Armią Czerwoną w roku 1920 powszechnie określane jako "cud nad Wisłą".
W związku z tym zwycięstwem dzień 15 sierpnia jest także Świętem Wojska Polskiego.

4.  Przeżywamy miesiąc sierpień, który jest szczególnym czasem modlitwy o trzeźwość naszego Narodu. Ponawiamy apel Księży Biskupów o wytrwanie przez cały miesiąc sierpień w ofiarnej abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych (w tym również od piwa) dla uproszenia trzeźwości wszystkim Polakom.

5.  Za dwa tygodnie, w niedzielę 25 sierpnia przeżywać będziemy Dzień Dziękczynienia za tegoroczne plony – dożynki.

6.  Rozpoczęły się prace związane z budową domu parafialnego i parkingów. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji szczęśliwego i terminowego przebiegu prac.
Bóg zapłać za ofiary składane na pokrycie kosztów tych prac szczególnie miejsc parkingowych.

7.  Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

8.  W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Tomasza Matuszaka (49), śp. Weronikę Walery (88) i śp. Zbigniewa Przyborskiego (64), których
- razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, 10 sierpnia R.P. 2019