XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Jutro (w poniedziałek) uroczystym wejściem na Jasną Górę i Mszą św. dziękczynną kończy się Piesza Archidiecezjalna Pielgrzymka Gnieźnieńska.
Pielgrzymi w ciągu 9-ciu dni wędrówki odprawiali rekolekcje w drodze. W tym roku hasłem tych rekolekcji były słowa "Otom ja”.
W czasie trwania pielgrzymki każdego dnia duchowo łączyliśmy się z pielgrzymami poprzez Apel Jasnogórski i wspólną modlitwę po każdej wieczornej Mszy św.
Także w poniedziałek ok. godz. 12.00 będziemy podejmować obiadem pielgrzymów z Pielgrzymki Koszalińsko-Kołobrzeskiej.
Raz jeszcze składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie kosztów przyjęcia pielgrzymów.

2.   W bieżącym tygodniu we wtorek przypada Święto Przemienienia Pańskiego, w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Patronki Europy a w sobotę święto św. Wawrzyńca.

3.   Parafia św. Wawrzyńca doroczną Uroczystość Patronalną obchodzić będzie w przyszłą niedzielę. Uroczysta Msza św. odpustowa w kościele św. Wawrzyńca zostanie odprawiona
o godz. 12.30 a w kaplicy na cmentarzu przy ul. Witkowskiej o godz. 17.00.

4.   Przeżywamy miesiąc sierpień, który od lat jest szczególnym czasem modlitwy o trzeźwość naszego Narodu.
Tradycyjnie Biskupi Polscy zachęcają wszystkich wiernych do trwania przez miesiąc sierpień w ofiarnej abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych (w tym również od piwa) dla uproszenia wszystkim, a szczególnie młodzieży, łaski wolności od straszliwych w skutkach nałogów pijaństwa i innych uzależnień.

5.   W lipcu zostały gruntownie naprawione znajdujące się w naszym kościele nagrzewnice gazowe (koszt renowacji ponad 4 tys. zł); w kaplicy chrzcielnej umieszczono również stosowne naczynie z wodą święconą. Kran i pojemniczki z plastiku umożliwiają wszystkim chętnym zabranie wody święconej do swoich mieszkań.

6.   Serdecznie zachęcamy do nabywania i lektury bieżącego numeru Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

7.   W ubiegłym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do Siebie śp. Zofię Musiał (82), którą - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Ks. Andrzej Grzelak Proboszcz
Gniezno, 03 sierpnia R.P. 2019.