XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej Parafii Siostry Pallotynki, które dają świadectwo o misyjnej pracy w Afryce szczególnie w Kamerunie.

2. Dzisiaj Mszą św. u grobu św. Wojciecha rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę.
W dniach trwania pielgrzymki duchowo łączymy z pielgrzymami szczególnie poprzez Apel Jasnogórski, który w naszym kościele będziemy odprawiać codziennie po wieczornej Mszy św.
Podobnie jak w latach ubiegłych nasza Parafia będzie podejmowała pielgrzymów z Pielgrzymki Koszalińsko-Kołobrzeskiej obiadem w dniu
5 sierpnia (poniedziałek).
Tradycyjnie w miesiącu lipcu do skarbony pod chórem zbieramy ofiary na pokrycie kosztów przyjęcia pielgrzymów. Bóg zapłać za dobroć serca.

3. W bieżącym tygodniu przypada również I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Dzieci, młodzież i czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do przyjęcia sakramentu pokuty w czwartek i w piątek od godz. 17.30 oraz do przyjęcia w I piątek Komunii św. wynagradzającej szczególnie za grzechy bluźnierstwa, profanacji i świętokradztwa.
Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy dopiero za miesiąc – 07 września.

4. Tradycyjnie w miesiącu sierpniu Pasterze Kościoła wzywają nas do podjęcia ofiarnej abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych, aby uprosić młodzieży i ich rodzicom łaskę trzeźwości i pobożności.

5. Przypominamy, że w czasie wakacji Biuro Parafialne w naszej Parafii jest czynne codziennie od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do godz. 9.00 i po wieczornej Mszy św.

6. W tym miesiącu w naszym kościele zostały zamontowane tzw. balaski – klęczniki oddzielające przestrzeń prezbiterium od nawy głównej kościoła. Będą one stanowiły pomoc dla osób przyjmujących Komunię św. w postawie klęczącej. Składamy serdeczne podziękowanie ofiarodawcom: firmie Unipol i młodzieży, która niedawno przyjęła sakrament bierzmowania a firmie pana Wawrzyniaka za ich piękne wykonanie.

7. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony św. Antoniego na wsparcie najbardziej potrzebujących.

8. Jak co tydzień, także i dzisiaj serdecznie zapraszamy do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

9. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Wojciecha Waraczyńskiego (55) i śp. Genowefę Orczyk (90), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.Ks. Andrzej Grzelak Proboszcz
Gniezno, 27 lipca R.P. 2019. 

Back to top