XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu będziemy obchodzić:

- w czwartek święto św. Benedykta, Patrona Europy;

- w piątek św. Brunona Bonifacego misjonarza Pomorza;

- w sobotę Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

1. W sobotę, 13 lipca bezpośrednio po wieczornej Mszy św. w naszym kościele rozpocznie się nabożeństwo fatimskie, które zakończy się procesją maryjną i Apelem Jasnogórskim.

Do udziału w tym nabożeństwie serdecznie zapraszamy.

1. Zbliża się termin tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę, która odbywać się będzie w dniach od 28 lipca do 6 sierpnia.

Chętni z naszego dekanatu mogą się zapisywać do grupy czerwonej. Bliższe informacje

na plakacie.

Wzorem lat ubiegłych nasza Parafia będzie podejmowała pielgrzymów z Pielgrzymki Koszalińsko-Kołobrzeskiej obiadem w dniu 5 sierpnia (poniedziałek) ok. godz. 12.30.

Tradycyjnie w miesiącu lipcu do skarbony pod chórem zbieramy ofiary na pokrycie kosztów przyjęcia pielgrzymów.  Bóg zapłać za dobroć serca.

1. Biuro Parafialne w naszej Parafii w czasie miesięcy wakacyjnych jest czynne

od poniedziałku do piątku: od godz. 8.00 do godz. 9.00 i po wieczornej Mszy św.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania (i lektury) bieżących numerów prasy katolickiej: szczególnie Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii

i na pokrycie kosztów bieżących inwestycji (szczególnie budowy nowych parkingów) a także

do skarbony św. Antoniego na pomoc dla ubogich. Bóg zapłać

1. W niedziele lipca i sierpnia o godz. 14.15 serdecznie zapraszamy na prezentacje organowe

w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie. Szczegóły na plakatach.

Gniezno,  06 lipca  R.P. 2019.                                                                               Proboszcz