XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę pracę duszpasterską w naszej Parafii kończy ks. Dr Andrzej Nowicki, któremu serdecznie dziękujemy ze wszelkie dobro.

Natomiast jutro, w poniedziałek 01 lipca, w naszej wspólnocie posługę duszpasterską rozpoczyna Ks. Rafał Bachora, którego serdecznie witamy i obejmujemy modlitwą.

1. Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim udającym się na urlop życzymy dobrego wypoczynku i tego, aby uczestniczyli w każdej niedzielnej Mszy św.

Z uwagi na upały przypominamy także o właściwym i godnym ubiorze do kościoła.

Informujemy również, że w niedziele lipca i sierpnia w kościołach gnieźnieńskich będą odprawiane Msze św. także w późnych godzinach wieczornych:

- o godz. 20.00 w kościele św. Maksymiliana,

- o godz. 20.30 w kościele bł. Radzyma Gaudentego,

- i o godz. 21.00 w kościele  bł. Jolenty.

1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Dzieci, młodzież i czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do przyjęcia sakramentu pokuty

w czwartek lub w piątek od godz. 17.30.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w najbliższą sobotę 06 lipca

od godz. 9.00.

1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele kończy się tzw. „Kurs Przedmałżeński”

wspólną Mszą św. uczestników o godz. 18.00 i po niej spotkaniem o godz. 19.00.

1. Biuro Parafialne w naszej Parafii w czasie miesięcy wakacyjnych (lipiec, sierpień)

będzie czynne od poniedziałku do piątku: od godz. 8.00 do godz. 9.00 i po wieczornej Mszy św.

1. Serdecznie zachęcamy do nabywania (i lektury) bieżących numerów prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego i dwumiesięcznika Misyjne Drogi.

1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na utrzymanie naszej Parafii

i na pokrycie kosztów związanych z budową nowych parkingów (ok. 50 miejsc). Bóg zapłać.

1. Osobom, które tydzień temu przyjęły sakrament bierzmowania i ich rodzicom dziękujemy

za dar ołtarza: godne naczynie na wodę święconą i pokrycie części kosztów klęczników

tzw. balasek umieszczonych w prezbiterium naszego kościoła (w przygotowywaniu).

1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Eugeniusza Jóźwiaka (61), którego - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno,  29 czerwca R.P. 2019.                                                                     Proboszcz