II NIEDZIELA WIELKANOCNA
czyli BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

 
ogłoszenia duszpasterskie

 
1. Dzisiejsza niedziela kończy Oktawę Wielkanocy i jest Świętem Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele zostanie odprawione o godz. 15.00 czyli w Godzinie Miłosierdzia. Do udziału w tej modlitwie serdecznie zapraszamy wszystkich naszych drogich Parafian.

 

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy tegoroczne gnieźnieńskie Uroczystości świętowojciechowe. W niedzielę procesja powrotna od kościoła św. Michała Archanioła do Katedry o godz. 9.15 a po niej na placu św. Wojciecha o godz. 10.00 Suma Odpustowa odprawiona przez Arcybiskupa Stanisława Budzika, Metropolitę Lubelskiego. II Nieszpory zostaną odprawione w Katedrze o godz. 16.00, po których Ks. Prymas udzieli błogosławieństwa zgromadzonym dzieciom.
Szczegółowy program obchodów znajduje się na okolicznościowym plakacie.

 

3. Dzisiaj rozpoczyna się również Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji do skarbony św. Antoniego albo do skarbony pod chórem zbieramy ofiary na wsparcie dla osób najuboższych w naszej Parafii (z przeznaczeniem na leki, żywność, opał). Bóg zapłać. Składamy także najserdeczniejsze podziękowanie Osobom zaangażowanym w naszym parafialnym Oddziale Caritas.

 
4. Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 20.00 w naszym kościele rozpocznie się „Wieczór Miłosierdzia” z udziałem Gościa - Misjonarza Miłosierdzia. Młodzież i wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 

5. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, w którym będziemy codziennie odprawiać nabożeństwa majowe: od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., a w soboty i w niedziele przed wieczorną Mszą św. czyli o godz. 17.45. Do udziału w tych nabożeństwach serdecznie zapraszamy wszystkich naszych drogich Parafian: dorosłych, młodzież i dzieci.

 

6. W najbliższy piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy św. w naszym kościele będzie taki jak w każdą niedzielę. W naszym mieście obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się uroczystą Mszą św. sprawowaną w Katedrze o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny a po niej dalsza ich część odbywać się będzie przy pomniku króla Bolesława Chrobrego.

 
7. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Uczniów i czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Komunii św. wynagradzającej w I piątek miesiąca. W sobotę od godz. 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. O pomoc prosimy pana Nowakowskiego.

 

8. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Jak co tydzień serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

 

Gniezno, 27 kwietnia R.P. 2019. Proboszcz Ks. Andrzej Grzelak

Back to top