1. Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Gościom z okazji Świąt Wielkiej Nocy, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Chrystus Zmartwychwstały staje się dla nas źródłem prawdziwej przemiany. Życzymy obfitych łask Zmartwychwstałego Pana. Radosnego Alleluja.

2. W dzisiejszą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w naszym kościele odprawiamy Msze św. o godz. 7.00 (z procesją), 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 16.00.

3. Cieszymy się z udziału naszych Parafian i Gości w liturgii Triduum Paschalnego. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego,
za modlitwy i życzenia przekazane kapłanom w Wielki Czwartek, w dniu ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie Kaplicy Przechowania, Grobu Pańskiego
i ołtarzy: wspólnocie „Betania", lektorom, młodzieży, firmie florystycznej i wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie naszego kościoła na Triduum Paschalne. "Bóg zapłać" za ofiary złożone w Wielki Czwartek na ubogich oraz za ofiary
z Wielkiego Piątku przeznaczone na utrzymanie chrześcijańskich obiektów w Ziemi Świętej.

4. W Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (II Święto), Msze św. zostaną odprawione
w tych samych godzinach, jak w każdą niedzielę.
5. Za tydzień Niedziela Biała czyli Bożego Miłosierdzia. W Oktawie Wielkanocy codziennie będziemy odprawiać nowennę do Bożego Miłosierdzia (dzisiaj podczas Nieszporów a od poniedziałku po wieczornej Mszy św.).
W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do udziału w tej nowennie serdecznie zapraszamy.

6. We wtorek przypadają imieniny Ks. Prymasa, którego obejmujemy serdeczną modlitwą. W czwartek o godz. 16.30 odbędzie się pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do
I Komunii św. w naszym kościele.

7. Za tydzień w sobotę i niedzielę obchodzić będziemy ogólnopolskie Uroczystości świętowojciechowe. Zgodnie z tradycją w najbliższą sobotę w Katedrze o godz. 19.30 zostaną odprawione
I Nieszpory, a po nich odbędzie się procesja do kościoła św. Michała z relikwiami św. Wojciecha i św. Jana Pawła II oraz wielu polskich Świętych i Błogosławionych.
W niedzielę procesja powrotna do Katedry rozpocznie się o godz. 9.15 a po niej na placu św. Wojciecha o godz. 10.00 zostanie odprawiona Suma Odpustowa. II Nieszpory zostaną odprawione w Katedrze o godz. 16.00, po których Ks. Prymas udzieli błogosławieństwa zgromadzonym dzieciom.

8. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

9. W ub. tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Leszka Wilkosza (83), którego - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

Gniezno, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego R.P. 2019. Ks. Andrzej Grzelak Proboszcz

Back to top