1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 i w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

2. Jutro, w poniedziałek o godz. 16.00 w salce w dolnym kościele odbędzie się zebranie Parafialnej Wspólnoty Różańcowej. Serdecznie zapraszamy.

3. Przed Świętami w naszym mieście, będzie można dodatkowo skorzystać ze spowiedzi świętej wielkanocnej w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 21.00: w najbliższą sobotę (13 kwietnia) w naszym kościele i w kościele bł. Radzyma na Winiarach oraz w Wielki Poniedziałek (15 kwietnia) w kościele bł. Bogumiła (Cicha 3).

4. Zgodnie z tradycją na ulicach Gniezna zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w Wielką Środę (17 kwietnia). W tym roku rozważania poprowadzi Parafia bł. Jolenty. Droga Krzyżowa rozpocznie się przy kościele garnizonowym o godz. 19.00.

5. W tym tygodniu odbędzie się katecheza sakramentalna przed bierzmowaniem dla uczniów klas VII. Spotkanie rozpocznie się udziałem we Mszy św. o godz. 18.00.

6. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w naszym kościele odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Również w sobotę w kościele Franciszkanów odbędzie się spotkanie modlitewno-formacyjne pod nazwą "TAK DLA RODZINY". W programie różaniec, Msza św. i wykład. Początek o godz. 11.30. Zapraszamy do udziału.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy będziemy święcić na wszystkich Mszach św. Na Mszę św. o godz. 11.15 z palmami zapraszamy wszystkie dzieci razem z dziećmi pierwszokomunijnymi.
W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXIV Światowy Dzień Młodzieży. Młodzież naszej Parafii zapraszamy do wspólnego świętowania razem ze swoimi rówieśnikami w Katedrze. Rozpoczęcie świętowania w dawnym budynku Seminarium o godz. 13.30.

8. Do skarbony pod chórem zbieramy ofiary na Kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

9. Jak co tydzień, na stoliku za ostatnim rzędem ławek, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury. W naszym kiosku parafialnym można również nabyć wielkanocne świece przygotowane przez Caritas i baranki z czekolady.

10. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (ul. Sobieskiego) zaprasza uczniów klas VIII i III Gimnazjum na „dni otwarte” w sobotę 13 kwietnia.

11. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Mariusza Halamę (54), śp. Sławomira Jaworskiego (57) i śp. Bernadetę Kucharczyk (62), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.
Ks. Andrzej Grzelak
Gniezno, 06 kwietnia R.P. 2019. Proboszcz

Back to top