1. W dzisiejszą niedzielę, w naszym kościele rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne i rekolekcje szkolne dla szkół: Podstawowej nr 8, Prymus i Milenium Rekolekcje dla Parafian głosi ks. Piotr Szymkowiak.

Ramowy program tych rekolekcji jest następujący:

w poniedziałek, we wtorek i w środę zapraszamy na Msze św. z konferencją dla wszystkich  o godz. 8.30  i  18.00.

Po Mszy św. o godz. 18.00 będą nauki stanowe: w poniedziałek dla kobiet i we wtorek dla mężczyzn.

W poniedziałek o godz. 8.30 Msza święta z nauką dla osób starszych i chorych.

W środę 03 kwietnia, w ostatnim dniu naszych rekolekcji, przeżywać będziemy również dzień spowiedzi św. wielkanocnej. Posługą w konfesjonale od godz. 8.00 i od godz. 17.00 służyć będą także zaproszeni kapłani.

Program Rekolekcji Szkolnych jest następujący: w poniedziałek, we wtorek i w środę: na godz. 10.00 zapraszamy uczniów klas: VI, VII, VIII i Gimnazjum; a na godz. 12.00 uczniów klas I,  II,  III,  IV  i  V.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 i w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

3. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W I piątek dodatkowo spowiadać będziemy od godz. 17.00. W tym dniu zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.20. W najbliższą sobotę od godz. 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych. W I sobotę po wieczornej Mszy św. odbędzie się w naszym kościele tzw. „nabożeństwo I Soboty” o udział, w którym - za pośrednictwem dzieci z Fatimy - prosiła Matka Boża.

 4. Ofiary na Kwiaty do Grobu Pańskiego zbieramy do skarbony pod chórem. Bóg zapłać.

5. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, zostały wyłożone bieżące numery Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. W tym tygodniu także Mały Przewodnik Katolicki (dla dzieci). Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

 6. Caritas zaprasza do nabywania świec wielkanocnych w cenie 10 zł i baranków (z czekolady) w cenie 3.50 zł., które można otrzymać w naszym kiosku parafialnym.

 7. Najbliższe spotkanie tegorocznych kandydatów do bierzmowania (czyli uczniów klas VIII i klas III Gimnazjum) odbędzie się 10 maja (piątek) o godz. 18.00.

 8. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Alicję Sikorską (63), śp. Jerzego Ogórkiewicza (75) i śp. Ks. Wojciecha Deluka (49) – dawnego Wikariusza w naszej Parafii,  których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

 Z uwagi na pogrzeb śp. Ks. Wojciecha w poniedziałek nie będzie czynne Biuro Parafialne. W sprawach pilnych zapraszamy w tym dniu po wieczornej Mszy św.

                                                                   Ks. Andrzej Grzelak                  

Gniezno,  30 marca R.P. 2019.                                                                       Proboszcz

Back to top