1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: dzisiaj w niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 i w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30. W piątek zapraszamy także na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.20.

2. Dzisiaj o godz. 20.00 zapraszamy na kolejny Wieczór Miłosierdzia, który odbędzie się w kaplicy Maryi Niepokalanej. W czasie nabożeństwa zostanie wygłoszona konferencja, po której będzie adoracja Najświętszego Sakramentu a także możliwość spowiedzi i wspólna modlitwa wstawiennicza.

3. Jutro (w poniedziałek) przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przeżywać będziemy doroczny Dzień Świętości Życia. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00; 8.30; 16,30 i 18.00. Serdecznie zachęcamy do duchowej adopcji dziecka poczętego, którego narodziny są zagrożone. Zgłoszenia osób pragnących podjąć duchową adopcję przyjmujemy w zakrystii.
Uroczyste zobowiązanie do adopcji odbędzie się jutro w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

4. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w naszym kościele odbędzie się kolejna katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

5. Za tydzień w naszym kościele rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne a także rekolekcje szkolne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Prymus i Szkoły Milenium. Módlmy się wytrwale, abyśmy wszyscy mogli owocnie uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchownych i przygotować się do świąt wielkanocnych.

6. Parafialny Oddział Caritas będzie wydawał nową partię żywności w ramach pomocy unijnej w najbliższy czwartek od godz. 11.00 do 16.00. Osoby, które nie odebrały jeszcze towaru zaległego prosimy, aby uczyniły to w poniedziałek w godz. od 15.00 do 17.00.

7. Młodzież ze Wspólnoty „Effatha” w dniu 13 kwietnia wyjedzie do Poznania na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd pociągiem około godziny 18.00. Wszystkich chętnych, szczególnie młodzież naszej parafii, prosimy o zgłoszenia do księdza Andrzeja.

8. Składamy podziękowanie za ostatnio złożone ofiary na misje. Zebraliśmy prawie jeden tysiąc zł. Bóg zapłać.

9. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

10. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Eugenię Walczak (85), śp. Elżbietę Jankowską (67) i śp. Leokadię Kuczyńską (89), które - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.
Ks. Andrzej Grzelak
Gniezno, 23 marca R.P. 2019. Proboszcz

Back to top