II  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.  Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy na krańcach świata są świadkami Bożego miłosierdzia.

Dzisiaj zbieramy ofiary na pomoc dla misji, które możemy złożyć do skarbony pod chórem. Bóg zapłać.

2.  W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy wszystkich naszych drogich Parafian: dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa pasyjne - w każdą niedzielę Wielkiego Postu

na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 i w każdy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

3. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszym kościele będą odbywać się tradycyjnie od IV Niedzieli Wielkiego Postu zarówno dla Parafian jak i dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Prymus i Szkoły Milenium.

4. W najbliższy wtorek, 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP;Patrona Kościoła, Rodzin Katolickich i Mężczyzn. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 lub o godz. 18.00.

5. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, zostały wyłożone – jak co tydzień - bieżące numery Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy

do ich nabywania i lektury.

6. Młodzież naszej Parafii serdecznie zapraszamy na wykład „Spojrzenie Kościoła na aktualne problemy moralne”, który w dzisiejszą niedzielę wygłosi Ks. Dr Jakub Kapelak w salce dolnego kościoła. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.30 modlitwą w kaplicy Maryi Niepokalanej.

7. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary przekazane na utrzymanie naszej Parafii i kościoła a szczególnie na planowane inwestycje i pokrycie kosztów ogrzewania.

8. Parafialny Oddział Caritas w bieżącym tygodniu będzie wydawał żywność w ramach pomocy unijnej: w poniedziałek od godz. 11.00 do 17.00 i we wtorek od godz. 15.00 do 17.00.

9. Stowarzyszenie Wielki Mały Uśmiech prosi nas o przekazanie 1% podatku na swoją działalność, która w większości wspiera dzieci z naszej Parafii.

10. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zbigniewa Echosta (75), którego - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu miłosierdziu.

Gniezno, 16 marca R.P. 2019.                                                                                                                                                                                         Proboszcz