I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


 
1. W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa pasyjne: w każdą niedzielę Wielkiego Postu na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 i w każdy piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.30.  W piątki Wielkiego Postu od godziny 15.00 zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu, która zakończy się przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Już dzisiaj zapraszamy także do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które w naszym kościele odbywać się będą od IV Niedzieli Wielkiego Postu dla dorosłych oraz dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły „Prymus” i Szkoły „Milenium”.

 

2. Jutro (w poniedziałek) odbędzie się zebranie członków Parafialnej Wspólnoty Różańcowej. Na to spotkanie zapraszamy także nowe osoby: mężczyzn i kobiety. Zebranie rozpocznie się o godz. 16.00 w salce w dolnym kościele.

 

3. W najbliższy czwartek (czyli drugi miesiąca), w ramach parafialnej katechezy sakramentalnej przed bierzmowaniem, odbędzie się kolejne spotkanie uczniów klas VII SP, które rozpocznie się udziałem we Mszy św. o godz. 18.00.

 

4. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w naszym kościele odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Zebranie rodziców tych dzieci odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 17.00 w kościele (w kaplicy Maryi Niepokalanej).  Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.15 zostaną poświęcone modlitewniki tych dzieci.

 

5. Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania osób dorosłych rozpoczyna sięw Parafii Archikatedralnej w salce (ul. Kolegiaty 1) w dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00.

 

6. Szkoła Podstawowa nr 8 informuje o rekrutacji do klasy pierwszej (w formie elektronicznej); Katolicka Szkoła „Rodzice-Dzieciom” prowadzi nabór w budynku szkolnym a Szkoła Podstawowa nr 7 zaprasza na „Drzwi Otwarte” 11 marca godz. 17.00.

 

7. Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie przestrzega osoby starsze przed oszustami metodą „na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego”. Przestępcy dzwonią do tych osób i ponaglają o pilne przekazanie ich pieniędzy niby zagrożonych. Komendant ostrzega, że Policja nigdy nie dzwoni do osób starszych ani nie prosi o przekazanie pieniędzy.

 

8. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek naszego kościoła, znajdują się bieżące numery Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

 

9. Informujemy, że po pewnej przerwie działa nowa wersja parafialnej strony internetowej.

 

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał śp. Gertrudę Wiśniewską (94) i śp. Henryka Ulricha (64), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi – powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

 
Ks. Andrzej Grzelak
Proboszcz     

Gniezno, 09 marca R.P. 2019. 

Back to top