VIII NIEDZIELA ZWYKŁA


 

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, któremu towarzyszy hasło „Młodzi trzeźwi i wolni”.

 

2. W bieżącym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Od samej zaś Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przeżywać będziemy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. 
W Środę Popielcową Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 7.00; 8.30; 16.30 i 18.00.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy (czyli zwolnienia).

 

3. Serdecznie zapraszamy do udziału w pasyjnych nabożeństwach:
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy odprawiać w piątki: z udziałem dzieci młodzieży i dorosłych przed wieczorną Mszą św. czyli o godz. 17.30.
W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 będziemy odprawiać Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

4. Okres Wielkiego Postu jest czasem duchowego przygotowania do przyjęcia chrztu. Szczególnym czasem udzielania chrztu jest Wigilia Paschalna. Serdecznie prosimy zainteresowanych rodziców, aby na ten dzień zaplanowali chrzest nowonarodzonych dzieci. Chrztu będziemy także udzielać w niedzielę wielkanocną (21 kwietnia).

 

5. W Wielkim Poście w Parafii Farnej w Gnieźnie odbywać się będzie sakramentalna katecheza dla narzeczonych (tzw. kurs przedmałżeński). Katecheza zakończy się bezpośrednio przed świętami wielkanocnymi.

 

6. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (klasy III i VIII) zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy piątek 8 marca.  Spotkanie rozpocznie się udziałem kandydatów w Drodze Krzyżowej i we Mszy św.

 

7. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii i kościoła także na pokrycie kosztów ogrzewania. Tydzień temu na ten cel zebraliśmy 750 zł.

 

8. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie śp. Jana Siejaka (83) i śp. Stanisława Hybzę (91), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi – powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

 

ks. Andrzej Grzelak

Proboszcz        

Gniezno, 02 marca R.P. 2019.

Back to top