1. W naszym kościele nowy termin bierzmowania został wyznaczony na niedzielę 28 czerwca br. w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. dzisiaj o godz. 16.00.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.20 odprawimy nabożeństwa majowe a od poniedziałku nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

      Nabożeństwa łączymy z różańcem i modlitwą o ustanie zarazy. Do udziału w tej modlitwie serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

 1. Jutro w poniedziałek, obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła.

Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.00  i  o godz. 18.00.

       Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom, które przybędą do naszego kościoła na godz. 17.00 udzielimy uroczystego błogosławieństwa.

 

 1. W najbliższy czwartek, 04 czerwca w naszej Parafii przypada doroczny Odpust.

      Uroczystą Sumę odpustową ku czci Chrystusa Wieczystego Kapłana odprawi i słowo Boże wygłosi Ks. Biskup Bogdan Wojtuś.

      Do udziału w tej parafialnej uroczystości serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

      Wszystkich czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Komunii św. wynagradzającej. Spowiadać będziemy dodatkowo w czwartek i w piątek od godz. 17.00.

       Do chorych, którzy zgłoszą pragnienie posługi duszpasterskiej udamy się w najbliższą sobotę od godz. 9.00.

 

 1. W tym roku procesję Bożego Ciała planujemy wokół kościoła z czterema ołtarzami po Mszy św. o godz. 10.00.

       O przygotowanie ołtarzy prosimy: lektorów, wspólnotę Betania, mieszkańców ul. Kruczej i Armii Krajowej 4 i 6. 

 

 1. Za tydzień, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Wszystkich, którzy w okresie wielkanocnym nie przystąpili do sakramentów świętych zachęcamy, aby uczynili to jak najszybciej i nie trwali w stanie duchowego oddalenia od Kościoła.

      Z dniem 1 czerwca 2020 r. Ks. Prymas znosi udzieloną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

 

 1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii i na bieżące inwestycje. Bóg zapłać.

 

 1. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Ks. Radcę Stanisława Bryjaka (90) i śp. Henryka Sroczyńskiego (59), których - razem z naszymi bliskimi Zmarłymi - powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

 

Ks. Andrzej Grzelak

Proboszcz

Gniezno  30 maja 2020 r.     

 

Dzień

Godz.

Intencja

Niedziela
31 V 2020
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

7.00

Z ok. 80-lecia ur. Edmunda z podz. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog., szczególnie Dary Ducha Świętego

8.30

1/ † Stanisław Kozioł

2/ † Roman Jaskulski

10.00

1/ † Waldemar Lenarczyk

2/ † Stefan, Maria Adamczak, zm. z rodz.

11.15

1/ † Władysław Polus

2/ † Ewelina Stefańska

12.30

1/ † Mirosław Iwiński

2/ † Zygmunt Nitka (5 r. śm.), Bronisława Pavanello (5 r. śm.)

18.00

† Aleksandra Janiak

Poniedziałek
1 VI 2020

7.00

 

18.00

1/ † za dusze w czyśćcu cierpiące

2/ † Daniela Paszek

3/ † Władysław Olejniczak

Wtorek
2 VI 2020

7.00

 

18.00

1/ † Marzena Sawicka

2/ † Jan Nowacki

3/ † Mariusz Kryszak (1 r. śm.)

Środa
3 VI 2020

7.00

 

18.00

1/ † Jadwiga, Maria, Witold Durczak

2/ † Stanisław Pater

3/ † Piotr Wiśniewski

Czwartek
4 VI 2020

7.00

 

18.00

1/ W int. Parafian

2/ † ks. Radca Stanisław Bryjak

Piątek
5 VI 2020

7.00

 

18.00

1/ † Krystyna Borowiak (z ok. ur.)

2/ † Małgorzata, Marcin, Józef

3/ † Daniela Paszek

Sobota
6 VI 2020

7.00

 

18.00

1/ † Marianna, Antoni, Stanisław (14 r. śm.) Waseńczuk

2/ † Daniela, Edmund Lemiesz, Kazimierz Maciejczyk, zm. z rodz.

3/ † Roman, Jadwiga, Andrzej Maciejewscy

Niedziela
7 V 2020
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

7.00

† Stanisław Pater

8.30

1/ PWR: w int. uczniów i nauczycieli z podz. za otrzymane łaski w kończącym się roku szkolnym i z prośbą o szczęśliwe wakacje

2/ † Danuta Pawłowska

10.00

1/ † Teresa, Alfons Dubińscy

2/ † Maria Sykurska

11.15

1/ † Oliwia Jarosz (10 r. śm.)

2/ † Łucja Czerniejewska

12.30

1/ † Janina Sołtys

2/ † Izydor Hoffmann

18.00

† Jerzy Dzikowski, zm. z rodz. Dzikowskich i Marciniaków

D E K R E T

W związku ze zniesieniem limitów dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii, z dniem 1 czerwca 2020 r., znoszę udzieloną wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

 

Jednocześnie przypominam, że w przypadku osób chorych, starszych i niezdolnych z różnych powodów do fizycznej obecności na Mszy św., zgodnie z Dyrektorium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie celebracji Mszy świętej transmitowanej przez telewizję, istnieje możliwość uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem mediów i w ten sposób zadośćuczynienia obowiązkowi udziału w niedzielnej Mszy św.

 

Wyrażając radość z poprawy sytuacji epidemicznej w naszym kraju zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej w parafiach i przystępowania do sakramentów świętych. W dalszym ciągu proszę o modlitwę za osoby dotknięte wirusem oraz za wszystkich, którzy chorym pomagają.

 

† Wojciech Polak
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński
Prymas Polski

 

 1. W tych dniach Kościół posłuszny wezwaniu Chrystusa - na wzór Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku - trwa na modlitwie prosząc o Dar Ducha Świętego.

 

 1. W bieżącym tygodniu Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

Codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa majowe, które łączymy z różańcem i modlitwami w intencji ustania zarazy oraz z nowenną przed Zielonymi Świątkami. Do udziału w tej modlitwie serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele powinien się rozpocząć „Kurs Przedmałżeński”. W stanie zagrożenia epidemicznego nie jest możliwe organizowanie katechez dla narzeczonych w formie stacjonarnej.

      Prosimy narzeczonych, którzy będą ślubować w najbliższych miesiącach, aby zapoznali się z treścią katechez umieszczonych na stronie internetowej KATECHEZY DLA NARZECZONYCH

     Winny być one przedmiotem rozmowy między duszpasterzem a narzeczonymi.

 

 1. W sobotę 30 maja w Katedrze Ks. Prymas Pięciu Diakonom naszego Seminarium udzieli święceń kapłańskich. Neoprezbiterów w serdecznej modlitwie powierzamy Chrystusowi Wieczystemu Kapłanowi.  

 

 1. W niedzielę za tydzień, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, skończy się Okres Wielkanocny, w którym każdy katolik powinien przystąpić do Komunii św.

      Wszystkich, którzy w tym roku, począwszy od Środy Popielcowej – nie mając przeszkód kościelnych - nie przystąpili jeszcze do sakramentów świętych zachęcamy, aby uczynili to jak najszybciej i nie trwali w stanie duchowego oddalenia od wspólnoty Kościoła.

      Spowiadamy codziennie od godz. 17.30.

 

 1. W naszych kościele na każdej Mszy św. może uczestniczyć ponad 160 osób. Pamiętajmy, że niczym nie da się zastąpić fizycznego uczestnictwa we Mszy św. i Komunii św. sakramentalnej. (Nie nadużywajmy dyspensy, kiedy możemy brać udział w liturgii).

 

 1. W czwartek 04 czerwca przeżywać będziemy Odpust Parafialny. W tym roku Sumę Odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Bp Bogdan Wojtuś.

 

 1. Bierzmowanie w naszym kościele odbędzie się w niedzielę 28 czerwca br. w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Młodzież, która pragnie przyjąć ten sakrament zapraszamy na Mszę św. w najbliższą niedzielę (31 maja) o godz. 16.00.

 

 1. Jutro w poniedziałek, w siedzibie naszego Parafialnego Oddziału Caritas (dolny kościół), będziemy wydawać żywność unijną w godzinach od 11.00 do 16.00.

 

 1. Na stoliku, za ostatnim rzędem ławek, zostały wyłożone bieżące numery prasy katolickiej. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania i lektury.

 

 1. W tym trudnym czasie serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii i na realizowane inwestycje.  Bóg zapłać.

Ks. Andrzej Grzelak
Proboszcz

 Gniezno 23 maja 2020 r.

Back to top